Остали спортови СДЦЗ

Атлетски спектакл за крај године, Новогодишњи митинг оборио рекорде

Звездин Новогодишњи митинг окупио је преко хиљаду атлетичара из Србије и региона, велики број личних и државних рекорда је оборено. Заједно смо испратили 2021. сезону, једанаести пут заредом.

Весео дан отворили су наши малишани и најмлађи атлетичари. Атлетске школе такмичиле су се у дисциплинама скок удаљ, 40 и 50 метара.

Најбржа међу АШ Ц на 40 метара била је Зое Балтић у времену 7.68 секунди. У конкурецији дечака на 40 метара у АШ Ц Никша Јелић био је трећепласирани са 7.38 секунди.

Чак 99 такмичарки било је у трци на 50 метара за АШ Б, а Дуња Јовић освојила је златну медаљу са резултатом 7.96 секунди.

Матеја Алексић најдаље је скочио удаљ из зоне за АШ А са 4.92 метра. Дуња Цветановић освојила је сребрну медаљу у скоку удаљ из зоне у категорији АШ А са 4.24 метра. Теодор Стаменић освојио је бронзу у трци за АШ А на 50 метара са 7.91 секунди.

Извор: martinaphotographyy/ Атлетске школе

Пионири, јуниори и сениори

Даљина од 10.60 метара Тамари Ивковић донала је сребрну медаљу на митингу за старије пионирке.

Две медаље у трци на 60 метара препоне за млађе пионирке. Лена Шкуртић освојила је сребрну медаљу са 9.84, док је Валентина Радојевић била трећа са 10.19 секунди. У конкуренцији млађих пионира сребо је освојио Милутин Камаљевић са 9.70 секунди.

Михајло Киш најбржи је старији пионир на 200 метара са 23.78 секунди, док је на 60 метара био трећепласирани са 7.31. А најбржа старија пионирка на 800 метара била је Наталија Грујић са 2:24.22.

Победница Меморијалне трке Александрар Обрадовић – Бамби на 60 метара препоне за млађе јуниорке је Вања Дрча, чланица ОАК-а, која је остварила резултат од 8.73 секунди.

Извор: martinaphotographyy/ Бамбијеви пулени

На 400 метара за старије јунорке победила је Анђела Кондић са 1:02.17.

Стефан Каљуш и Богдан Видојковић узели су златну и сребну медаљу на 200 метара за старије јуниоре са 23.36 и 22.57 секунди. Каљуш је овом победом придодао претходну на 60 метара коју је остварио са тачно 7.00.

Јована Делић била је прва у скоку увис са прескочених 1.74м

Иако је примарна дисциплина Иване Ђурић бацање копља, преко зиме опробала се у бацању кугле. Освојила је сребрну медаљу у конкуренцији сениорки са 10.95 метара.

Бронзану медаљу у спринту на 60 метара освојила је Тамара Вулетић са 7.71 секунди, док је на 200 метара била за позицију успешније и сребро освојила са 25.13 секунди.

У конкуренцији сениора бронзу је освојио Стефан Михајлов са 7.01 секунди.

Хитац које све изненадио, али не и њега. Вељко Недељковић куглу је бацио 19.50 метара и освојио сребрну медаљу.

Победу на 400 метара за сениоре остварио је Милош Марковић са 50.11.

Катарина Тмушић у узбудљивом финишу на 400 метара изборила је победу у групи и укупно трећу позицију на такмичењу и бронзу освојила са 1:00.32.

На 1000 метара Филип Недељковић био је други са 2:32.68, док је у конкуренцији сениорки Катарина Милосављевић била трећа са 2:59.43.

Национални рекорди

Иако је почетак зимске сезоне, на Новогдишњем митингу, поред личних постављено је доста и националних рекорда.

Теодора Мићовић поставила је рекорд Србије на 60 метара за млађе пионирке са тачно 8.00 секунди.

Филип Стојановски поставио је државни рекорд за млађе јуниоре на 60 метара препоне са 8.01. У тој трци Матеја Сандић био је други са 8.07 секунди.

Никола Костић нови је власник националног рекорда на 400 метра у дворани за старије јуниоре са 50.23 секунди.

Јован Стојоски поправио је властити државни рекорд Северне Македоније на 200 метара, који сада износи 21.56 секунди.

Извор: martinaphotographyy/ Јован Стојоски

Апсолутни рекорд БиХ у скоку удаљ поставила је Емина Омановић са 5.87 метара, која је на такмичењу редом обарала рекорде од млађих јуниорки до сениорког рекорда. Млађејуниорки рекорд БиХ поставио је и Ариан Милиција у скоку мотком са 4.22 метра.

Бескрајно се захваљујемо свим учесницима за прелеп дан који смо провели. Честитамо свима на оствареним резултатима и већ вас све позивамо да поновимо окупљање и следеће године.

Извор: СДЦЗ, званичан сајт