Rukomet Rukomet/Izveštaji SDCZ

Vojvodina – Crvena zvezda Grundfos 33:24 (16:11)

U poslednjem kolu grupne faze ARKUS lige, u Novom Sadu, Vojvodina je savladala Crvenu zvezdu 33:24 (16:11).

Crveno-beli su u poslednjoj utakmici godine nastupili bez Mirka Đurovića, Draška Nenadića, Radisava Lakovića i Aleksandra Atanasova.

I dobro su ušli u meč, stekli 1:4 na startu, održavali razliku, ali je Vojvodina uspela postepeno da mini serijama izjednači (8:8, 17.minut), a zatim i u finišu prvog poluvremena stekne pet golova prednosti pred nastavak.

U drugom poluvremenu Novosađani su imali kontrolu nad utakmicom, već u 41.minutu imali dvocifrenu razliku (24:14), i kontrolisali razliku do kraja utakmice.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bio je Lazar Petrović sa 4 gola, po tri su postigli Viktor Matičić, Đorđe Majes, Nemanja Jović i Mihailo Šljukić.

Crvena zvezda će takmičenje nastaviti u plej-autu, u koji prenosu 6 bodova, a protivnici će biti Proleter iz Zrenjanina, Mokra Gora, Spartak iz Subotice i niški Železničar.

VOJVODINA – CRVENA ZVEZDA Grundfos 33:24 (16:11)
Novi Sad, hala: SC „Slana bara“. Gledalaca: 150. Sudije: Dušan Stojković (Niš) i Nenad Nikolić (Leskovac). Isključenja: Vojvodina 8, Crvena zvezda 2 minuta. Sedmerci: Vojvodina 5(4), Crvena zvezda 3(3).

VOJVODINA: Kurteš, Milić 3, Mirković, Pribak 2, Ocvirk 7(1), Vukovljak 1, Verkić, Žmavc, Milenković, Podunavac 1, Rađenović 4, Ratković 3, Kljajić 8(3), Bunjevčević 4, Šotić 1, Bedui. Trener: Boris Rojević

CRVENA ZVEZDA Grundfos: Horvat 3, Simić 1, Jović 3(1), Gemaljević, Majes 3, Matičić 3(2), Blagojević 2, Breti, Marinković 1, Kikanović 2, Vučićević 1, Šljukić 3, Petrović 4. Trener: Anton Bukilić

Izvor: SDCZ, zvaničan sajt