Zvezda od ponora do neverovatne pobede

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su neverovatnu pobedu u Novom Mestu. Iako su izabranici Dejana Radonjića gubili tokom celog meča, a prednost Krke je u jdnom trenutku iznosila i +18 (60:42), crveno-beli su uspeli da se vrate i da u jednoj neverovatno dramatičnoj završnici slave.

Krka – Crvena zvezda 70:71 (16:12, 19:15, 24:15, 11:29)

Crveno-beli su veoma loše otvorili ovu utakmicu, pa je Krka iskoristila sve slabosti čete Dejana Radonjića i prvu četvrtinu rešila u svoju korist 16:12. Jednostavno, našim košarkašima ništa nije polazilo od ruke, pa i sam rezultat nije predstavljao iznenađenje.
Tek u drugoj četvrtini crveno-beli preko Holinsa postižu prvu trojku za smanjenje rezultata na 17:15, a Davidovac novom trojkom donosi prednost crveno-belima 17:18. Nastavio je Holins da rešeta koš domaćina pa je pogodio treću Zvezdinu trojku u nizu za 17:21. Ipak, Krka pravi seriju od 8:0 za 25:21. Mučila se Zvezda u tom periodu igre, naročito u napadu, što Krka koristi i sa dve trojke Lapornika dolazi do deset poena prednosti (35:25). Do kraja ovog perioda Volters je nakon dužeg perioda pogodio za crveno-bele koji su na odmor otišli sa 8 poena zaostatka (35:27).

Ni drugo poluvreme nije krenulo kako treba za crveno-bele, pa Krka sa dve trojke dolazi do +12 (41:29), a nešto kasnije, uz dva poena Škedelja i trojkom Lapornika, domaćini imaju maksimalnih +18 (48:30).  Pokušavali su nešto Zvezdini košarkaši, ali je sve to bilo jako slabo, pa je Krka na poslednji odmor otišla sa +17 (59:42).
U poslednjoj četvrtini preko Kalinića i Markovića Zvezda smanjuje na 60:47, ali je nakon diskutabilne odluke da se dosudi faul Davidovca u napadu, trener Dejan Radonjić dobio dve tehničke i time je i automatski isključen. To kao da je motivisalo Zvezdine igrače koji su preko Kalinića (3), Davidovca (2+1) i Markovića (3) smanjili na 62:55 i tako se vratili u meč. Nakon tajm auta Krke, Davidovac iz slobodnih bacanja dodatno smanjuje prednost domaćina 62:57, a do kraja je ostalo 4 i po minute. Davidovac je odigrao u tim trenucima odličnu odbranu, a igrači Krke prave namrenu ličnu. Volters ne pogađa slobodna bacanja, a Davidovac pogađa za dva (62:59). Marković iz slobodnih bacanja smanjuje na 62:61 i uvodi utakmicu u dramatičnu završnicu. Zvezda se odlično odbranila, a Davidovac je otišao na liniju za slobodna bacanja i doneo prednost crveno-belima 62:63. Krka preko Kosija vraća prednost 64:63, ali Kalinić postiže dva poena i uz dodatno slobodno vodi Zvezdu na +2 (64:66). Ali na 48 sekundi do kraja Gibs pogađa za 3 poena uz faul i Krka ide na 68:66. Kalinić pogađa samo jedno slobodno bacanje za 68:67, a na 9 sekundi do kraja Krka ima dva slobodna bacanja i Gibs vodi Krku na +3 (70:67). Goran Bošković je pozvao tajm aut nakon kojeg Kalinić pogađa trojku za izjednačenje. I onda, na 5 sekundi do kraja, Zvezda se odlično odbranila, a trener Krke na 1,3 sekunde do kraja dobija tehničku, a Kalinić pogađa slobodno bacanje za neverovatnu pobedu nakon velikog preokreta.