Звезда од понора до невероватне победе

Кошаркаши Црвене звезде остварили су невероватну победу у Новом Месту. Иако су изабраници Дејана Радоњића губили током целог меча, а предност Крке је у јдном тренутку износила и +18 (60:42), црвено-бели су успели да се врате и да у једној невероватно драматичној завршници славе.

Крка – Црвена звезда 70:71 (16:12, 19:15, 24:15, 11:29)

Црвено-бели су веома лоше отворили ову утакмицу, па је Крка искористила све слабости чете Дејана Радоњића и прву четвртину решила у своју корист 16:12. Једноставно, нашим кошаркашима ништа није полазило од руке, па и сам резултат није представљао изненађење.
Тек у другој четвртини црвено-бели преко Холинса постижу прву тројку за смањење резултата на 17:15, а Давидовац новом тројком доноси предност црвено-белима 17:18. Наставио је Холинс да решета кош домаћина па је погодио трећу Звездину тројку у низу за 17:21. Ипак, Крка прави серију од 8:0 за 25:21. Мучила се Звезда у том периоду игре, нарочито у нападу, што Крка користи и са две тројке Лапорника долази до десет поена предности (35:25). До краја овог периода Волтерс је након дужег периода погодио за црвено-беле који су на одмор отишли са 8 поена заостатка (35:27).

Ни друго полувреме није кренуло како треба за црвено-беле, па Крка са две тројке долази до +12 (41:29), а нешто касније, уз два поена Шкедеља и тројком Лапорника, домаћини имају максималних +18 (48:30).  Покушавали су нешто Звездини кошаркаши, али је све то било јако слабо, па је Крка на последњи одмор отишла са +17 (59:42).
У последњој четвртини преко Калинића и Марковића Звезда смањује на 60:47, али је након дискутабилне одлуке да се досуди фаул Давидовца у нападу, тренер Дејан Радоњић добио две техничке и тиме је и аутоматски искључен. То као да је мотивисало Звездине играче који су преко Калинића (3), Давидовца (2+1) и Марковића (3) смањили на 62:55 и тако се вратили у меч. Након тајм аута Крке, Давидовац из слободних бацања додатно смањује предност домаћина 62:57, а до краја је остало 4 и по минуте. Давидовац је одиграо у тим тренуцима одличну одбрану, а играчи Крке праве намрену личну. Волтерс не погађа слободна бацања, а Давидовац погађа за два (62:59). Марковић из слободних бацања смањује на 62:61 и уводи утакмицу у драматичну завршницу. Звезда се одлично одбранила, а Давидовац је отишао на линију за слободна бацања и донео предност црвено-белима 62:63. Крка преко Косија враћа предност 64:63, али Калинић постиже два поена и уз додатно слободно води Звезду на +2 (64:66). Али на 48 секунди до краја Гибс погађа за 3 поена уз фаул и Крка иде на 68:66. Калинић погађа само једно слободно бацање за 68:67, а на 9 секунди до краја Крка има два слободна бацања и Гибс води Крку на +3 (70:67). Горан Бошковић је позвао тајм аут након којег Калинић погађа тројку за изједначење. И онда, на 5 секунди до краја, Звезда се одлично одбранила, а тренер Крке на 1,3 секунде до краја добија техничку, а Калинић погађа слободно бацање за невероватну победу након великог преокрета.