Vojvodina bolja od Zvezde u neizvesnoj utakmici

U prvom kolu drugog turnira Dunav lige, koji se od petka do nedelje igra u Sentešu, vaterpolistkinje Crvene zvezde izgubile su od Vojvodine rezultatom 11:9 i tako su pretrpele prvi poraz u Dunav ligi ove sezone.

Tokom većeg dela utakmice Zvezda i Vojvodina su se smenjivale u vođstvu, devet puta je bilo nerešeno, da bi Novosađanke sredinom poslednje četvrtine sa dva gola Lolite Avdić došle do, ispostavilo se, konačnih 11:9.

U prvih osam minuta Vojvodina je četiri puta imala minimalnu prednost, ali je Zvezda dolazila do izjednačenja preko Hristine Ilić, Ive Lujić i, početkom drugog perioda, Jane Lujić. Slično je bilo i u drugoj četvrtini, kada su se Novosađanke imale vođstvo od 5:4, odnosno 6:5, ali je na drugoj strani dva puta pogađala Tatjana Teodorović, te je bilo 6:6 dva minuta pre kraja prvog poluvremena.

Prvo vođstvo Zvezdi je donela Jana Lujić minut kasnije i beogradski klub je imao minimlanu prednost na poluvremenu.

Veoma izjednačena je bila i treća četvrtine. Novosađanke su dva puta dolazile do izjednačenja, potom i do preokreta preko raspoložene Mari Kozmo, ali je Jana Lujić svojim trećim pogotkom na meču donela novo, deveto izjednačenje, na utakmici (9:9).

Prvi put Vojvodina je stekla dva gola prednosti sredinom poslednje četvrtine, kada je Lolita Avdić u kratkom vremenskom intervalu postgila dva gola. Mreže su mirovale do kraja, pa je Vojvodina ostvarila pobedu.

Vojvodina – Crvena zvezda 11:9 (4:3, 2:4, 3:2, 2:0)
Vojvodina: Travar, Švec 1, Avdić 3, Pantović 1, Pavlin, Šošić, Popov 1, Amilaeva, Damnjanović 1, Kamzaeva, Moćan, Kozmo 4.

Crvena zvezda: Lazić, Lukić, J. Lujić 3, Teodorović 3, I. Lujić 1, Mamoglu, Milovanović, Šarac, Mesa, Ilić 2, Todorovski, Dimitrijević, Pejčić.

Dunav liga za vaterpolistkinje, Drugi turnir (Senteš)