Fantastična Zvezda savladala Olimpijakos

U odličnoj atmosferi i sa velikom podrškom navijača, košarkaši Crvene zvezde savaladali su ekipu Olimpijakosa i tako sinuli veliki skalp ekipi koja je u Beograd došla kao favorit. Izabranici Dejana Radonjića su odigrali jedan fantastičan meč i na krilima fenomenalnog Nikole Kalinića odneli važnu pobedu.

Crvena zvezda – Olimpijakos 81:76 (19:15, 17:23, 20:15, 25:23)

Zvezda je odlično otvorila meč, kako defanzivno, tako i ofanzivno. Već nakon četiri minuta igre beogradski crveno-beli vodili su sa 9:2 (Davidovac 5 poena), a trojkom Holinsa, na isteku 5. minuta, Zvezda je došla na +7 (12:5). Ipak, Olimpijakos se trojkom Dorisija i sa dva poena Vezenkova vratio u meč (17:15). Do kraja Zvezda je povećala prednost na +4 (19:15) preko Ivanovića (dva slobodna bacanja). Moglu su naši košarkaši i do veće prednosti, ali je falilo malo više koncentracije i smirenosti u napadu.

Druga četvrtina je protekla u izjednačenoj igri. Zvezda je održavala prednost, ali nije nikako uspela da se odlepi iako je imala par prilika za to nakon odlično odigrane odbrane. Ipak, rezulat je do prvog tajm auta ostao samo +3 zanaše košarkaše (29:26). Kalinić sa brzih 5 poena (3+2) donosi Zvezdi + 6 (34:28), ali gosti trojkom Larencakisa smanjuju na 34:33. Vezenkov dodnosi Olimpijakosu prvo vodstvo na ovoj utakmici (34:35), ali Kalinić vraća prednost na Zvezdinu stranu. Ipak, Slukas trojkom donosi +2 na konto gostiju (36:38), a to je bio i konačan rezultat na poluvremenu. Do kraja ove četvrtine Zvezda je imala nekoliko prilika da preokrene rezultat u svoju korist, ali nažalost naši košarkaši nisu dobro iskoristili svoje prilike u napadu.

Drugo poluvreme se otvaraju sa dve trojke na obe strane (Vezenkov i Davidovac), a nakon dvojke Dorsija, Lazić pogađa za 2+1 i rezultat je 42:43 za goste. Davidovac trećom trojkom donosi prednost Zvezdi 45:43, ali Dorsi vraća trojku za 45:46. Zvezda preko Kalinića i Ivanovića uspeva da vrati minimalnu prednost na svoju stranu 49:48, pa se tim rezultatom otišlo na prvi tajm aut u ovoj četvrtini. Dorsi novim trojkom donosi +2 za goste (49:51), a Martin povećava na 49:53. Nakon tajm auta Dejana Radonjića, Kalinić smanjuje na 51:53, a Larencakis dobija tehničku za simuliranje. Ivanović pogađa slobodno bacanje za 52:53, a nakon dobre odbrane Ivanović izvodi nova dva slobodna bacanja od kojih pogađa samo jedno za izjednačenje 53:53. Igrala je Crvena zvezda dobru odbranu, ali je nekim lošim potezim u napadu ostajala bez potrebnog vodstva. Na samo 5 sekundi do kraja ovog perioda i 2 sekunde do isteka napada Zvezde, Kalinić je fauliran, a klupa Olimpijakosa dobija tehničku, pa sa tri poena iz slobodnih bacanja zvezda dolazi do +3 (56:53), a Slukas u poslednjoj sekundi pogađa trojku koju sudije poništavaju zbog toga što grčki košarkaš ipak nije na vreme uputio šut ka Zvezdinom košu.

Slukas na početku poslednje četvrtine pogađa dva slobodna bacanja za 56:55, Volkap nakon 2+1 donosi +2 za Olimpijakos (56:58). Volters, Mitrović i Kalinić drže Zvezdu u egalu (64:64). Volters trojkom donosi prednost Zvezdi od 67:66, a Kalinić dvojkom 69:66. Slukas odmah vraća trojku za izjednačenje, a Volter i Mitrović sa po 2 poena donose prednost 73:69. Kalinić sa dva poena donosi prednost 75:70, a Lazić trojkom iz ćoška ogromnih 78:70 na minut doo kraja. Na 35 sekundi do kraja Dorsi smanjuje na 78:73. Kalinić postiže dva poena za 80:73, a Dorsi trojkom smanjuje Zvezdinu prednost na 80:76. Ipak, Ivanović sa jednim poenom, sa slobodnih bacanja, donosi Zvezdi 5 poena  prednosti (81:76) što je bio i krajnji ishod ovog meča.

U ovom odličnom izdanju crveno-belih, najviše poena je postigao fantastični Nikola Kalinić – 25, a sledili su ga Mitrović sa 12, odlični Davidovac sa 11, te Volters i Ivanović sa po 10 poena.