Фантастична Звезда савладала Олимпијакос

У одличној атмосфери и са великом подршком навијача, кошаркаши Црвене звезде саваладали су екипу Олимпијакоса и тако синули велики скалп екипи која је у Београд дошла као фаворит. Изабраници Дејана Радоњића су одиграли један фантастичан меч и на крилима феноменалног Николе Калинића однели важну победу.

Црвена звезда – Олимпијакос 81:76 (19:15, 17:23, 20:15, 25:23)

Звезда је одлично отворила меч, како дефанзивно, тако и офанзивно. Већ након четири минута игре београдски црвено-бели водили су са 9:2 (Давидовац 5 поена), а тројком Холинса, на истеку 5. минута, Звезда је дошла на +7 (12:5). Ипак, Олимпијакос се тројком Дорисија и са два поена Везенкова вратио у меч (17:15). До краја Звезда је повећала предност на +4 (19:15) преко Ивановића (два слободна бацања). Моглу су наши кошаркаши и до веће предности, али је фалило мало више концентрације и смирености у нападу.

Друга четвртина је протекла у изједначеној игри. Звезда је одржавала предност, али није никако успела да се одлепи иако је имала пар прилика за то након одлично одигране одбране. Ипак, резулат је до првог тајм аута остао само +3 занаше кошаркаше (29:26). Калинић са брзих 5 поена (3+2) доноси Звезди + 6 (34:28), али гости тројком Ларенцакиса смањују на 34:33. Везенков додноси Олимпијакосу прво водство на овој утакмици (34:35), али Калинић враћа предност на Звездину страну. Ипак, Слукас тројком доноси +2 на конто гостију (36:38), а то је био и коначан резултат на полувремену. До краја ове четвртине Звезда је имала неколико прилика да преокрене резултат у своју корист, али нажалост наши кошаркаши нису добро искористили своје прилике у нападу.

Друго полувреме се отварају са две тројке на обе стране (Везенков и Давидовац), а након двојке Дорсија, Лазић погађа за 2+1 и резултат је 42:43 за госте. Давидовац трећом тројком доноси предност Звезди 45:43, али Дорси враћа тројку за 45:46. Звезда преко Калинића и Ивановића успева да врати минималну предност на своју страну 49:48, па се тим резултатом отишло на први тајм аут у овој четвртини. Дорси новим тројком доноси +2 за госте (49:51), а Мартин повећава на 49:53. Након тајм аута Дејана Радоњића, Калинић смањује на 51:53, а Ларенцакис добија техничку за симулирање. Ивановић погађа слободно бацање за 52:53, а након добре одбране Ивановић изводи нова два слободна бацања од којих погађа само једно за изједначење 53:53. Играла је Црвена звезда добру одбрану, али је неким лошим потезим у нападу остајала без потребног водства. На само 5 секунди до краја овог периода и 2 секунде до истека напада Звезде, Калинић је фаулиран, а клупа Олимпијакоса добија техничку, па са три поена из слободних бацања звезда долази до +3 (56:53), а Слукас у последњој секунди погађа тројку коју судије поништавају због тога што грчки кошаркаш ипак није на време упутио шут ка Звездином кошу.

Слукас на почетку последње четвртине погађа два слободна бацања за 56:55, Волкап након 2+1 доноси +2 за Олимпијакос (56:58). Волтерс, Митровић и Калинић држе Звезду у егалу (64:64). Волтерс тројком доноси предност Звезди од 67:66, а Калинић двојком 69:66. Слукас одмах враћа тројку за изједначење, а Волтер и Митровић са по 2 поена доносе предност 73:69. Калинић са два поена доноси предност 75:70, а Лазић тројком из ћошка огромних 78:70 на минут доо краја. На 35 секунди до краја Дорси смањује на 78:73. Калинић постиже два поена за 80:73, а Дорси тројком смањује Звездину предност на 80:76. Ипак, Ивановић са једним поеном, са слободних бацања, доноси Звезди 5 поена  предности (81:76) што је био и крајњи исход овог меча.

У овом одличном издању црвено-белих, највише поена је постигао фантастични Никола Калинић – 25, а следили су га Митровић са 12, одлични Давидовац са 11, те Волтерс и Ивановић са по 10 поена.