Кошарка Кошарка/Женска кошарка Кошарка/Извештаји и анализе

Звезда на 7/7, савладан и Вршац

Кошаркашице Црвене звезде мтс савладале су Вршац у одложеној утакмици 6.кола ЖКЛС у „Баскет Ситију“ 85-53 (22-21, 20-13, 25-9, 18-10) и задржале максималан учинак, који је сада на седам победа.

Иако резултат говори другачије, Вршчанке су пружиле велики отпор у првом полувремену, имале резултатски прикључак до самог финиша, када је Црвена звезда серијом 7-0 преокренула сусрет и практично преломила питање победника.

Црвена звезда је наступила без Маше Јанковић и Милине Мишељић, које су одсутне услед репрезентативних обавеза у националним тимовима Србије и БиХ. Драган Вуковић је искористио прилику да већу минутажу пружи млађим играчицама, а посебно се истакла Дуња Зечевић.

Тамара Чорто је отворила утакмицу тројком, Невена Наумчев продужила серију на 5-0, и још једном имала одличан улазак у утакмицу, као и у Новом Саду. Добар шут за три поена и Тина Селаковић су држале прикључак гошћама, Милетићева и Марјановићева су биле прецизне ван линије 6,75 а управо је Александра Милетић донела изједначење 16-16. До финиша смо видели кош за кош, Марија Авлијаш је са пенала била половична за 22-21.

Исти однос снага је био на делу и у другој деоници. Љиљана Марјановић је донела прво вођство својој екипи, Милана Керкез одржавала, а Звезда успела да се на кратко одлепи после тројке Алисон Швагмејер (33-28). Мини серија Вршца, затим поени са пенала Селаковићеве и Стојићеве за 35-34 на уласку у последњи минут. Утакмица је кренула Звездиним током после тројке Александре Катанић, након које је и покренута серија 7-0, уз њене две асистенције, за 42-34 после 20 минута игре.

Звезда је у трећем кварталу потврдила победу. Серија између две четвртине је настављена поенима Јелене Јовановић, коју је за кратко прекинула Љиљана Марјановић, али су Дуња Зечевић и Јелена Јовановић, овог пута тројком, потврдиле двоцифрену разлику, (49-36). Дуња Зечевић је везала три блокаде и пружила допринос и у одбрани, а Тамара Чорто и Марија Авлијаш две тројке, пре него што је Звезда серијом 13-2 завршила трећи квартал управо поенима јуниорског МВП Србије, Тамаре Чорто за 67-43.

У последњој деоници, тренер Црвене звезде мтс Драган Вуковић је пружио прилику свим играчицама у ростеру, све су се и уписале у стрелце, а Дуња Зечевић и Тамара Чорто обележиле утакмицу, коју је поенима завршила Марија Авлијаш, а коначан резултат поставила Душица Станаћев за 85-53.

Дуња Зечевић је била најефикаснија и остварила свој први професионални дабл-дабл учинак: 16 поена и 13 скокова, уз 5 блокада за индекс 31. Алисон Швагмејер је убацила 14, Кендриан Елиот 12, а Тамара Чорто 8 поена уз 9 скокова за 17 минута на паркету.

После репрезентативне паузе црвено-беле дочекују Студент у 8.колу ЖКЛС.

ККЖ Црвена звезда мтс: Елиот 12 (5ск 2укл 2блк), Наумчев 5 (5ск 3ас 1укл), Швагмејер 14 (4ск 1ас), Чорто 8 (9ск 3ас 3укл), Бошњаковић 2 (2ск), Зечевић 16 (13ск 2укл 5блк), Катанић 5 (3ск 6ас 4укл), Спасовски 2 (1ск 3ас 3укл), Недељков 2 (1ск 2ас 1укл), Бојовић 6 (5ск 1ас 1укл), Авлијаш 8 (1ск 3ас 2укл), Јовановић 5 (2ас). Тренер: Драган Вуковић

Извор: СДЦЗ, званични сајт