Košarka Košarka/Ženska košarka Košarka/Izveštaji i analize

Nova “stotka” za novu pobedu

Košarkašice Crvene zvezde mts savladale su u utakmici 3.kola ŽKLS ekipu Proletera 023 u hali „Basket Siti“ 104-43 (29-20, 28-13, 21-4, 26-6) i zadržale maksimalan učinak na tabeli.

Trener Dragan Vuković iskoristio je priliku da raspodeli i veću minutažu pruži mlađim igračicama, dok je posle debija u Evrokupu u četvrtak odmorio Nevenu Naumčev, Mašu Janković, Milinu Mišeljić i Alison Švagmejer.

Utakmica je prošla u znaku kapitena na današnjem meču, Milice Bojović, koja je 250. put nastupila u crveno-belom dresu.

Osim u prvoj četvrtini kada su gošće pružile otpor i do finiša imale aktivan rezultat, crveno-bele nisu imale problema u nastavku meča. Kendrian Eliot je na debiju u domaćem šampionatu postigla prvih devet poena na meču za Zvezdu, dok je Proleter preko Lambićeve i Mihajlovićeve sa dve vezane trojke, a zatim poenima Jelene Bosnić došao do prednosti, (9-10). Usledio je „trojkaški obračun“, Zorana Lambić je još jednom trojkom zadržala vođstvo, uzvratila je Jovana Spasovski, Tojana Cukić pogodila za 14-16. Usledila je Zvezdina serija koja je prelomila susret u ranoj fazi utakmice. Nađa Nedeljkov je pokrenula seriju i ubacila 7 od 13 poena u nizu za 27-16, a četvrtinu su završile Milica Bojović i Marija Mršić za 29-20.

Drugu četvrtinu Zvezda je otvorila serijom 9-0, uz sedam poena Milice Bojović, (38-20). Usledili su vezani poeni Marije Avlijaš i Dunje Zečević, da bi crveno-bele u novom naletu sa 9-0 završile poluvreme, Jovana Spasovski je potvrdila 57-33.

U trećem kvartalu, koji je Nađa Nedeljkov otvorila trojkom, pored dobre role u napadu, Zvezda je zaigrala prepoznatljivo i u odbrani, pa su gošče postigle svega četiri poena. U serijama su izabranice Dragana Vukovića povećavale razliku, koja je nakon nove serije 12-0 iznosila +41 pred poslednjih deset minuta, 78-37.

Bez promena u poslednjem periodu igre, sve igračice su dobile priliku i sve iskoristile šansu da postignu poene, a Zvezda da serijom 7-0, uz vezane poene Ane Milanović završi utakmicu ubedljivom pobedom 104-43.

Najefikasnija sa 22 poena bila je Kendrian Eliot, Nađa Nedeljkov je ubacila 16, pratile su ih Milica Bojović sa 13, Dunja Zečević sa 11 i Jovana Spasovski sa 10 poena.

Crvenu zvezdu u četvrtak u Atini očekuje meč 2.kola protiv Olimpijakosa, (17.30).

KKŽ Crvena zvezda mts: Eliot 22 (7sk 1as 2ukl 3blk), Kovačević 4 (2sk 2as 2ukl), Bošnjaković 2 (1sk), Zečević 11 (7sk 4as 1ukl 3blk), Katanić 9 (4sk 7as 2ukl), Spasovski 10 (5sk 2as 2ukl 1blk), Nedeljkov 16 (1sk 3as 1ukl), Bojović 13 (3sk 4as 1ukl), Avlijaš 6 (5sk 4as 1ukl), Milanović 6 (6sk 3as 3ukl 2blk), Jovanović 5 (2as). Trener: Dragan Vuković.