Crvena zvezda 73:61 Žalgiris (13.10.2021.)

Košarkaši Crvene zvezde stigli su do svoje druge pobede u Evroligi 2021/22, time što su u 3. kolu takmičenja savladali Žalgiris iz Kaunasa sa

Davidovac otvara utakmicu trojkom. Ulanovas flouterom smanjuje na 3:2. Volters u sledećem napadu prodorom povećava na 5:2. Strelnieks pri isteku napada pogađa trojku za 5:5. Lazarević preko Strelnieksa strpljivom igrom pod košem pogađa za 7:5.

Kalinić dodaje Voltersu koji protrčava ispod koša i preko glave pogađa za 9:5. Kalinić i Davidovac sa slobodnih bacanja donose rezultat 12:5. Kalnietis dodaje u vis Nibu koji kuca za 12:7. Žalgiris je izašao iz bonusa u 6. minutu, tako da je svaki faul donosio slobodna bacanja.

Davidovac nakon faula Gifaja nad njim pogađa jedno od 2 slobodna bacanja. Nibo okružen sa 3 naša igrača kuca za 13:9. Gifaj trojkom smanjuje na 13:12 i Radonjić je zatražio tajm-aut. Gifaj obilazi Lazarevića i donosi gostima prednost 13:14. To je bio rezultat posle prve četvrtine.

Na njenom početku smo igrali odličnu odbranu, i učinili da igrači Žalgirisa deluju „pogubljeno”, samo je Nibo igrao dobro. Pri njenom kraju smo imali loša rešenja u napadu, promašili mnogo (iznuđenih) trojki, dok je strpljivi Žalgiris polako stizao do preokreta.

Mitrović kuca i vraća Zvezdi prednost. Ivanović sa slobodnih bacanja donosi 17:14. Ponovo smo videli dobru odbranu Zvezde na početku 2/4, ali nismo to pretvorili u razliku u poenima. Prve poene u ovoj četvrtini za Žalgiris donosi Nibo sa slobodnih bacanja posle 2 i po minuta igre (17:16).

Gifaj, uprkos našoj dobroj odbrani, na isteku napada pogađa trojku za 17:19. Strelnieks flouterom povećava na 17:21, a Radonjić traži tajm-aut jer nismo poentirali skoro 4 minuta. Davidovac pronalazi samog Dobrića pod košem koji lako pogađa za 19:21.

Dobrić dodaje ka Kuzmiću koji iz reketa donosi izjednačenje. Nibo prodire i kuca za 21:23. Volters pogađa flouter za 23:23. Lekavičijus u zadnjoj sekundi napada pogađa sa poludistance za 23:25. Dobrić, takođe sa poludistance, odnovara za 25:25 i tajm-aut Zdovca.

Kavanoh flouterom vraća prednost Žalgirisu. Volters pogađa 1 od 2 sa penala, ali se Mitrović izborio za novi napad. Novi flouter Voltersa nam vraća prednost (28:27). Kavanoh u borbi za skok pravi faul nad Mitrovićem sekund pre kraja poluvremena, a Luka pogađa samo jedno od 2 slobodna bacanja.

To je bio i poslednji poen na poluvremenu, koje je završeno rezultatom 29:27 u korist Crvene zvezde.

Kalinić pogađa trojku nakon promašaja Dobrića (32:27). Isti igrač flouterom povećava na 34:27. Nibo kuca nakon promešene trojke Strelnieksa (34:29). Ulanovas pogađa trojku za 34:32. Kalinić sa poludistance pogađa za 36:32.

Nibo smanjuje na 36:34. Mitrović spušta loptu u koš nakon šuta Ivanovića. Lekavičijus pogađa trojku za 38:37. Dobrić, posle mnogo promašaja na meču, konačno pogađa trojku, i uzvraća ta 41:37. Kalinić polaže za 43:37, a zatim i Holins za novi tajm-aut Ždovca.

Gifaj pogađa trojku za 45:40. Nikola Ivanović pogađa 1/2 sa penala. Blažević pod košem smanjuje na 46:42. Tim rezultatom završena je treća četvrtina.

Kalnietis otvara poslednju deonicu sa 2 poena, a onda Simonović pogađa trojku. Blažević sa slobodnih bacanja smanjuje na 49:46, a onda Dobrić polaže za 51:46. Lekavičijus pogađa još jednu trojku za Žalgiris na isteku napada. Volters dribla i pogađa flouter za 53:49.

Ulanovas odgovara svojim flouterom. Volters maši trojku a Dobrić hvata ofanzivni skok i pogađa o tablu za 55:51. Kalinić dobija tehničku grešku u 34. minutu. Strelnieks pogađa slobodno bacanje. Volters dodaje Mitroviću pod košem koji pogađa uz faul Niba (2+1).

Kavanoh pogađa trojku iz velike daljine za 58:55 i tajm-aut Radonjića. Mitrović krade loptu i poentira u kontri za 60:55. Kavanoh još jednom pogađa trojku (60:58). Mitrović sa slobodnih bacanja povećava na 62:58, a onda Dobrić na isto način donosi 64:58 (3 minuta pre kraja).

Kalinić u kontri 3 na 1 vraća Zvezdi najveću prednost od 8 poena razlike i primorava Ždovca na novi tajm-aut. Obeshrabreni gosti nisu mogli da se organizuju, a onda Kalinić pogađa za 68:58. Lekavičijus pogađa uz faul Mitrovića i smanjuje na 68:61. Holins pogađa trojku za pobedu 40 sekundi pre kraja! Davidovac protrčava i polaže za konačnih 73:61!