Црвена звезда 73:61 Жалгирис (13.10.2021.)

Кошаркаши Црвене звезде стигли су до своје друге победе у Евролиги 2021/22, тиме што су у 3. колу такмичења савладали Жалгирис из Каунаса са

Давидовац отвара утакмицу тројком. Улановас флоутером смањује на 3:2. Волтерс у следећем нападу продором повећава на 5:2. Стрелниекс при истеку напада погађа тројку за 5:5. Лазаревић преко Стрелниекса стрпљивом игром под кошем погађа за 7:5.

Калинић додаје Волтерсу који протрчава испод коша и преко главе погађа за 9:5. Калинић и Давидовац са слободних бацања доносе резултат 12:5. Калниетис додаје у вис Нибу који куца за 12:7. Жалгирис је изашао из бонуса у 6. минуту, тако да је сваки фаул доносио слободна бацања.

Давидовац након фаула Гифаја над њим погађа једно од 2 слободна бацања. Нибо окружен са 3 наша играча куца за 13:9. Гифај тројком смањује на 13:12 и Радоњић је затражио тајм-аут. Гифај обилази Лазаревића и доноси гостима предност 13:14. То је био резултат после прве четвртине.

На њеном почетку смо играли одличну одбрану, и учинили да играчи Жалгириса делују „погубљено”, само је Нибо играо добро. При њеном крају смо имали лоша решења у нападу, промашили много (изнуђених) тројки, док је стрпљиви Жалгирис полако стизао до преокрета.

Митровић куца и враћа Звезди предност. Ивановић са слободних бацања доноси 17:14. Поново смо видели добру одбрану Звезде на почетку 2/4, али нисмо то претворили у разлику у поенима. Прве поене у овој четвртини за Жалгирис доноси Нибо са слободних бацања после 2 и по минута игре (17:16).

Гифај, упркос нашој доброј одбрани, на истеку напада погађа тројку за 17:19. Стрелниекс флоутером повећава на 17:21, а Радоњић тражи тајм-аут јер нисмо поентирали скоро 4 минута. Давидовац проналази самог Добрића под кошем који лако погађа за 19:21.

Добрић додаје ка Кузмићу који из рекета доноси изједначење. Нибо продире и куца за 21:23. Волтерс погађа флоутер за 23:23. Лекавичијус у задњој секунди напада погађа са полудистанце за 23:25. Добрић, такође са полудистанце, одновара за 25:25 и тајм-аут Здовца.

Каванох флоутером враћа предност Жалгирису. Волтерс погађа 1 од 2 са пенала, али се Митровић изборио за нови напад. Нови флоутер Волтерса нам враћа предност (28:27). Каванох у борби за скок прави фаул над Митровићем секунд пре краја полувремена, а Лука погађа само једно од 2 слободна бацања.

То је био и последњи поен на полувремену, које је завршено резултатом 29:27 у корист Црвене звезде.

Калинић погађа тројку након промашаја Добрића (32:27). Исти играч флоутером повећава на 34:27. Нибо куца након промешене тројке Стрелниекса (34:29). Улановас погађа тројку за 34:32. Калинић са полудистанце погађа за 36:32.

Нибо смањује на 36:34. Митровић спушта лопту у кош након шута Ивановића. Лекавичијус погађа тројку за 38:37. Добрић, после много промашаја на мечу, коначно погађа тројку, и узвраћа та 41:37. Калинић полаже за 43:37, а затим и Холинс за нови тајм-аут Ждовца.

Гифај погађа тројку за 45:40. Никола Ивановић погађа 1/2 са пенала. Блажевић под кошем смањује на 46:42. Тим резултатом завршена је трећа четвртина.

Калниетис отвара последњу деоницу са 2 поена, а онда Симоновић погађа тројку. Блажевић са слободних бацања смањује на 49:46, а онда Добрић полаже за 51:46. Лекавичијус погађа још једну тројку за Жалгирис на истеку напада. Волтерс дрибла и погађа флоутер за 53:49.

Улановас одговара својим флоутером. Волтерс маши тројку а Добрић хвата офанзивни скок и погађа о таблу за 55:51. Калинић добија техничку грешку у 34. минуту. Стрелниекс погађа слободно бацање. Волтерс додаје Митровићу под кошем који погађа уз фаул Ниба (2+1).

Каванох погађа тројку из велике даљине за 58:55 и тајм-аут Радоњића. Митровић краде лопту и поентира у контри за 60:55. Каванох још једном погађа тројку (60:58). Митровић са слободних бацања повећава на 62:58, а онда Добрић на исто начин доноси 64:58 (3 минута пре краја).

Калинић у контри 3 на 1 враћа Звезди највећу предност од 8 поена разлике и приморава Ждовца на нови тајм-аут. Обесхрабрени гости нису могли да се организују, а онда Калинић погађа за 68:58. Лекавичијус погађа уз фаул Митровића и смањује на 68:61. Холинс погађа тројку за победу 40 секунди пре краја! Давидовац протрчава и полаже за коначних 73:61!