Košarka Košarka/Izveštaji i analize

Igokea 75:68 Crvena zvezda (10.10.2021.)

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju Igokei sa 75:68 u okviru 3. kola regionalne lige 2021/22.

Nije to bila ona igra Zvezde koja ju je krasila u prethodna 4 meča, pre svega u prvom poluvremenu, kada smo malo toga uspeli da sačuvamo.

Brz ritam igre viđen je u prvoj četvrtini, uz dobar šut domaćih. Kalinić je imao prodor i položio je za 0:2. Taj Voler odgovara pogotkom iz okreta iz teške pozicije. Markel Starks sa poludistance pogađa za 4:2. Davidovac iz utrčavanja izjednačava na 4:4. Voler pogađa trojku za 7:4. Starks još jednom sa poludistance poentira za 9:4.

Ivanović pronalazi Holinsa koji smanjuje na 9:6. Stivens uz kontakt sa Davidovcem pogađa o tablu za 11:6. Posle prvih 5 minuta je bilo 6:0 u skokovima za Igokeu. Holins u kontri dodaje Davidovcu koji je blokiran, a onda Starks pogađa trojku za 14:6 i tajm-aut Radonjića. Voler prima dodavanje sa celog terena i povećava na 16:6.

Dobrić je produžio drugi korak i položio za 16:8. Kalinić o tablu pogađa za 16:10. Volters prodire ka košu, šutira preko glave, a Mitrović gura loptu u koš za 16:12. Dalibor Ilić pogađa trojku za 19:12. Stefan Đorđević pogađa sam pod košem za 21:12, a Volters ubrzo odgovara sa 21:14. To je bio i rezultat prve četvrtine. Nijedna ekipa nije izašla iz bonusa za to vreme (bilo je 3:2 u prekršajima za Igokeu).

Đorđević prodorom povećava na 23:14. Mitrović kuca za 23:16. Aleksa Radanov dodaje Stefanu Đorđeviću koji se snalazi u reketu za 25:16. Radanov krade loptu Dobriću i u kontri polaže za 27:16. Ivanović krade loptu pri izvođenju i Holins smanjuje na 27:18. Markel Starks preko Ivanovića pogađa trojku za 30:18 (15. minut).

Radanov sa slobodnih bacanja povećava na 32:18. Kuzmić iz reketa smanjuje na 32:20. Stivens pogađa poluhorog preko Kuzmića za 34:20. Voler trojkom donosi 37:20. Stivens dodaje Iliću koji kuca za 39:20. Volters sa poludistance smanjuje na 39:22. Voler trojkom donosi Igokei +20 (42:22).

Ilić sa slobodnih bacanja postavlja konačan rezultat poluvremena – 44:22. S obzirom da Zvezda u prva 4 zvanična meča ove sezone nijednom nije primila više od 63 poena, uključujući i ekipe koje važe za jače od Igokee, ovih 44 poena za poluvreme je previše.

U 3/4 je stao šut domaćih, čak su im i slobodna bacanja loše išla, popravili smo odbranu, bili sigurniji u napadu i uspeli smo vremenom da smanjimo zaostatak.

Dešon Stivens pogađa 1/2 sa slobodnih bacanja, Kuzmić sa suprotne strane gora loptu u koš, a Kalinić pogađa prvu trojku za Zvezdu na meču u 22. minutu (45:27). Prethodno su svi poeni sem jednog dati iz reketa. Marko Jošilo pogađa uz zvuk sirene za 47:27. Kalinić dodaje Kuzmiću koji kuca za 47:29. Volters flouterom smanjuje na 47:31. Jošilo šutira 1 od 2 sa penala.

Mitrović u reketu na asistenciju Voltersa pogađa za 48:33. Usamljeni Jošilo pogađa trojku za 51:33. Mitrović preko Đorđevića smanjuje na 51:35, a zatim nakon gubitka lopte Ilića kuca u kontri za 51:37 i tajm-aut Bajića. Marko Simonović trojkom iz ugla smanjuje na 11 razlike.

Kalinić sa poludistance vraća Zvezdi jednocifreni zaostatak (51:42). Darko Talić pogađa 1/2 sa penala za (52:42). Ivanović iz teškog prodora pogađa za 52:44, a Aleksa Radanov brzo odgovara polaganjem za 54:44. To je bio rezultat posle 3 četvrtine.

Ivanović na početku 4/4 izbija loptu Markelu Starksu, sudije su gledale snimak, i svirale mu nesportsku ličnu grešku. Ivanović je pogodio jedno od 2 slobodna bacanja. Mitrović nije uspeo da uradi ništa sa loptom do isteka dodatnog napada. Robinson sa poludistance povećava na 56:45. Mitrović pogađa 1 od 2 sa slobodnih bacanja (56:46). Ivanović trojkom donosi -7 (56:49). Kalinić dodaje ka Mitroviću koji pogađa uz faul i dovodi do tajm-auta Bajića.

Nije realizovao dodatno slobodno bacanje (56:51). Holins faulom prekida kontru Radanova, koji pogađa samo jedno slobodno bacanje (57:51). Prednost Zvezde je bila u tome što je u 34’ imala 2 timska faula dok je Igokea bila van bonusa, što nismo lepo iskoristili. Starks sa velike daljine pogađa trojku (60:51) za tajm-aut Radonjića. Voler pogađa 62:51.

Ivanović sa penala smanjuje na 62:53. Radanov iz floutera pogađa za 64:53 na 4 minuta do kraja. Dejan Radonjić je dobio tehničku grešku, a Starks realizovao penal. Stivens pod košem povećava na 67:53. Volters šutira 1/2 sa slobodnih bacanja. Radanov asistira Iliću pod košem za 69:54.

Kalinić pogađa 3+1 za 69:58. Radanov pogađa 1/2 sa penala a onda u kontri kuca za 72:60. Kalinić trojkom smanjuje na 73:63 minut pre kraja. Mitrović kuca za 73:65 na 30 sekundi pre kraja. Radanov polaže za 75:65. Lazarević trojkom stavlja tačku na ovaj meč – 75:68.

Užasno prvo poluvreme, u trećoj četvrtini smo na pogon Mitrovića i Kalinića smanjili razliku, u poslednjoj deonici prišli i na -5, ali je onda Igokea bila bolja u završnici. Naš bivši igrač, Aleksa Radanov, igrač je utakmice.