Игокеа 75:68 Црвена звезда (10.10.2021.)

Кошаркаши Црвене звезде поражени су на гостовању Игокеи са 75:68 у оквиру 3. кола регионалне лиге 2021/22.

Није то била она игра Звезде која ју је красила у претходна 4 меча, пре свега у првом полувремену, када смо мало тога успели да сачувамо.

Брз ритам игре виђен је у првој четвртини, уз добар шут домаћих. Калинић је имао продор и положио је за 0:2. Тај Волер одговара поготком из окрета из тешке позиције. Маркел Старкс са полудистанце погађа за 4:2. Давидовац из утрчавања изједначава на 4:4. Волер погађа тројку за 7:4. Старкс још једном са полудистанце поентира за 9:4.

Ивановић проналази Холинса који смањује на 9:6. Стивенс уз контакт са Давидовцем погађа о таблу за 11:6. После првих 5 минута је било 6:0 у скоковима за Игокеу. Холинс у контри додаје Давидовцу који је блокиран, а онда Старкс погађа тројку за 14:6 и тајм-аут Радоњића. Волер прима додавање са целог терена и повећава на 16:6.

Добрић је продужио други корак и положио за 16:8. Калинић о таблу погађа за 16:10. Волтерс продире ка кошу, шутира преко главе, а Митровић гура лопту у кош за 16:12. Далибор Илић погађа тројку за 19:12. Стефан Ђорђевић погађа сам под кошем за 21:12, а Волтерс убрзо одговара са 21:14. То је био и резултат прве четвртине. Ниједна екипа није изашла из бонуса за то време (било је 3:2 у прекршајима за Игокеу).

Ђорђевић продором повећава на 23:14. Митровић куца за 23:16. Алекса Раданов додаје Стефану Ђорђевићу који се сналази у рекету за 25:16. Раданов краде лопту Добрићу и у контри полаже за 27:16. Ивановић краде лопту при извођењу и Холинс смањује на 27:18. Маркел Старкс преко Ивановића погађа тројку за 30:18 (15. минут).

Раданов са слободних бацања повећава на 32:18. Кузмић из рекета смањује на 32:20. Стивенс погађа полухорог преко Кузмића за 34:20. Волер тројком доноси 37:20. Стивенс додаје Илићу који куца за 39:20. Волтерс са полудистанце смањује на 39:22. Волер тројком доноси Игокеи +20 (42:22).

Илић са слободних бацања поставља коначан резултат полувремена – 44:22. С обзиром да Звезда у прва 4 званична меча ове сезоне ниједном није примила више од 63 поена, укључујући и екипе које важе за јаче од Игокее, ових 44 поена за полувреме је превише.

У 3/4 је стао шут домаћих, чак су им и слободна бацања лоше ишла, поправили смо одбрану, били сигурнији у нападу и успели смо временом да смањимо заостатак.

Дешон Стивенс погађа 1/2 са слободних бацања, Кузмић са супротне стране гора лопту у кош, а Калинић погађа прву тројку за Звезду на мечу у 22. минуту (45:27). Претходно су сви поени сем једног дати из рекета. Марко Јошило погађа уз звук сирене за 47:27. Калинић додаје Кузмићу који куца за 47:29. Волтерс флоутером смањује на 47:31. Јошило шутира 1 од 2 са пенала.

Митровић у рекету на асистенцију Волтерса погађа за 48:33. Усамљени Јошило погађа тројку за 51:33. Митровић преко Ђорђевића смањује на 51:35, а затим након губитка лопте Илића куца у контри за 51:37 и тајм-аут Бајића. Марко Симоновић тројком из угла смањује на 11 разлике.

Калинић са полудистанце враћа Звезди једноцифрени заостатак (51:42). Дарко Талић погађа 1/2 са пенала за (52:42). Ивановић из тешког продора погађа за 52:44, а Алекса Раданов брзо одговара полагањем за 54:44. То је био резултат после 3 четвртине.

Ивановић на почетку 4/4 избија лопту Маркелу Старксу, судије су гледале снимак, и свирале му неспортску личну грешку. Ивановић је погодио једно од 2 слободна бацања. Митровић није успео да уради ништа са лоптом до истека додатног напада. Робинсон са полудистанце повећава на 56:45. Митровић погађа 1 од 2 са слободних бацања (56:46). Ивановић тројком доноси -7 (56:49). Калинић додаје ка Митровићу који погађа уз фаул и доводи до тајм-аута Бајића.

Није реализовао додатно слободно бацање (56:51). Холинс фаулом прекида контру Раданова, који погађа само једно слободно бацање (57:51). Предност Звезде је била у томе што је у 34’ имала 2 тимска фаула док је Игокеа била ван бонуса, што нисмо лепо искористили. Старкс са велике даљине погађа тројку (60:51) за тајм-аут Радоњића. Волер погађа 62:51.

Ивановић са пенала смањује на 62:53. Раданов из флоутера погађа за 64:53 на 4 минута до краја. Дејан Радоњић је добио техничку грешку, а Старкс реализовао пенал. Стивенс под кошем повећава на 67:53. Волтерс шутира 1/2 са слободних бацања. Раданов асистира Илићу под кошем за 69:54.

Калинић погађа 3+1 за 69:58. Раданов погађа 1/2 са пенала а онда у контри куца за 72:60. Калинић тројком смањује на 73:63 минут пре краја. Митровић куца за 73:65 на 30 секунди пре краја. Раданов полаже за 75:65. Лазаревић тројком ставља тачку на овај меч – 75:68.

Ужасно прво полувреме, у трећој четвртини смо на погон Митровића и Калинића смањили разлику, у последњој деоници пришли и на -5, али је онда Игокеа била боља у завршници. Наш бивши играч, Алекса Раданов, играч је утакмице.