Нова три бода за Звездине даме

Звездине фудбалерке су у 5. колу Суперлиге Србије савладале ТСЦ у Кањижи резултатом 2:1.

Црвено-беле су у вођство дошле у 17. минуту када је Мина Чавић затресла мрежу домаћих. Други погодак наше фудбалерке су постигле у 84. минуту, а у листу стрелаца се уписала Мирела Тенков. ТСЦ је смањио у 89. минуту, а гол је приписан нашем голману Јовани Петровић, али није више било времена да домаће да дођу до изједначења, па је на крају Звезда уписала нова три бода – 1:2.

После комплетираног 5. кола Суперлиге Црвена звезда са четири победе и једним поразом заузима 3. место, исто као и другопласирани Машинац који има нешто бољу гол разлику. Наредног викенда на програму је 6. коло у којем црвено-беле дочекују екипу Слоге из Земуна.

ТСЦ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:2 (0:1)

Кањижа – Стадион: ФК Потисје. Судија: Ивана Чолаковић. Стрелци: М.Чавић у 17. и Тенков у 84. минуту за Црвену звезду, Петровић (аутогол) у 89. минуту за ТСЦ. Жути картони: Белован (ТСЦ), Стаменић, Петровић, Тенков (Црвена звезда).

ТСЦ: Вешић (од 46. минута Ђапић), Кнежевић, Божић (од 58. минута Балаж), Белован, Радосављевић, Марјановић, Силуши (од 82. минута Јовић), Трбојевић (од 77. минута Јелача), Ђокић, Јовановић, Кермеци (од 77. минута Петровић).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Петровић, Н.Чавић (од 51. минута Стаменић/ од 82. минута Кучинар), Шћепановић, Ђорђевић, Жарковић, Аранђеловић (од 64. минута Поповић), Миловић (од 51. минута Стојановић), Јестровић (од 51. минута А.Савановић), Тенков, Сремчевић, М.Чавић.

Извор: СДЦЗ, званични сајт