Zvezda bolja od Mašinca

U derbi meču 4. kola Superlige Srbije fudbalerke Crvene zvezde ostvarile su ubedljivu pobedu protiv Mašinca Trace rezultatom 4:1.

Crveno-bele su veoma dobro ušle u meč i već u 13. minutu golom Mirele Tenkov povele sa 1:0. U 37. minutu prednost našeg tima duplirala je Mina Čavić i Crvena zvezda je na poluvreme otišla sa dva gola viška.

Početak drugog dela igre pripao je gošćama koje su u 53. minutu preko Ramirez smanjile zaostatak, ali samo devet minuta kasnije Tijana Đorđević postiže novi gol za Zvezdine dame. Pobedu naše ekipe potvrdila je Jovana Aranđelović pogotkom u 80. minutu za ubedljivih 4:1.

Nakon 4. kola Crvena zvezda zauzima 3. mesto na tabeli sa 9 bodova, koliko ima i četvrtoplasirani Mašinac, tri manje od vodećeg Spartaka, odnosno bod manje od drugoplasirane Sloge iz Zemuna. Narednog vikenda na programu je 5. kolo u kojem crveno-bele gostuju TSC-u.

CRVENA ZVEZDA – MAŠINAC TRACE 4:1 (2:0)

Beograd – Stadion: Rajko Mitić – pomoćni tereni. Sudija: Marina Živković. Strelci: Tenkov u 13, M.Čavić u 37, Đorđević u 62. i Aranđelović u 80. minutu za Crvenu zvezdu, Ramirez u 53. minutu za Mašinac. Žuti kartoni: Žarković (Crvena zvezda).

CRVENA ZVEZDA: Petrović, N.Čavić, Šćepanović (od 82. minuta Stamenić), Đorđević, Vorkapić (od 35. minuta Žarković), Aranđelović, Milović (od 82. minuta Kučinar), A.Savanović (od 78. minuta Popović), Tenkov, Sremčević, M.Čavić.

MAŠINAC: V.Stanković, Vučković, Mendez (od 62. minuta Vasiljković), Ramirez (od 76. minuta Smit), Krstić, Zlatanović, Stevanović (od 76. minuta Lilić), Marjanović (od 34. minuta Pavlović), Vilet, Đorđević, Janković (od 46. minuta M.Stanković).