Звезда боља од Машинца

У дерби мечу 4. кола Суперлиге Србије фудбалерке Црвене звезде оствариле су убедљиву победу против Машинца Траце резултатом 4:1.

Црвено-беле су веома добро ушле у меч и већ у 13. минуту голом Миреле Тенков повеле са 1:0. У 37. минуту предност нашег тима дуплирала је Мина Чавић и Црвена звезда је на полувреме отишла са два гола вишка.

Почетак другог дела игре припао је гошћама које су у 53. минуту преко Рамирез смањиле заостатак, али само девет минута касније Тијана Ђорђевић постиже нови гол за Звездине даме. Победу наше екипе потврдила је Јована Аранђеловић поготком у 80. минуту за убедљивих 4:1.

Након 4. кола Црвена звезда заузима 3. место на табели са 9 бодова, колико има и четвртопласирани Машинац, три мање од водећег Спартака, односно бод мање од другопласиране Слоге из Земуна. Наредног викенда на програму је 5. коло у којем црвено-беле гостују ТСЦ-у.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – МАШИНАЦ ТРАЦЕ 4:1 (2:0)

Београд – Стадион: Рајко Митић – помоћни терени. Судија: Марина Живковић. Стрелци: Тенков у 13, М.Чавић у 37, Ђорђевић у 62. и Аранђеловић у 80. минуту за Црвену звезду, Рамирез у 53. минуту за Машинац. Жути картони: Жарковић (Црвена звезда).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Петровић, Н.Чавић, Шћепановић (од 82. минута Стаменић), Ђорђевић, Воркапић (од 35. минута Жарковић), Аранђеловић, Миловић (од 82. минута Кучинар), А.Савановић (од 78. минута Поповић), Тенков, Сремчевић, М.Чавић.

МАШИНАЦ: В.Станковић, Вучковић, Мендез (од 62. минута Васиљковић), Рамирез (од 76. минута Смит), Крстић, Златановић, Стевановић (од 76. минута Лилић), Марјановић (од 34. минута Павловић), Вилет, Ђорђевић, Јанковић (од 46. минута М.Станковић).

Извор: СДЦЗ, званични сајт