Ватерполо Ватерполо/Извештаји СДЦЗ

Кадтекиње Црвене звезде шампионке Србије

Ватерполисткиње Црвене звезде рођене 2004. године и касније освојиле су титулу шампиона Србије, пошто су на финалном турниру у Шапцу биле убедљиве против Спартака, Шапца и Таша 2000, који је заузео друго место и тако остварио напредак у односу на финални турнир Купа Србије, када је био трећи.

Млађе категорије Црвене звезде и Таша 2000 су ове сезоне одбраниле све трофеје. Црвена звезда је освојила Куп у конкуренцији играчица до 15, 17 и 18 година, док је Таш славио у такмичењу за ватерполисткиње до 14 година.

Таш је освојио титулу првака државе у конкуренцији до 14 и 15 година, док је Црвена звезда сада постала шампион за играчице до 17 година, а у јуну се игра финални турнир за ватерполисткиње до 18 година.

Црвену звезду су у Шапцу представљале: Александра Антанасијевић, Тара Пејчић, Јана Лујић, Анастасија Корени, Марија Тодоровић, Јована Тодоровски, Тијана Лукић и Милица Зелић.

Таш 2000 су у Шапцу представљале: Миона Ивковић, Јована Богосављевић, Катарина Стевановић, Хана Шево, Ива Маринковић, Јана Поповић, Андреа Лазовић, Јована Радоњић, Софија Спахић, Јана Јанковић и Мина Миленковић.

Црвена звезда је у првом победила Таш 2000 са сигурних 15:5. Већ на полувремену, при резултату 14:2, питање победника је било решено, а у наставку је млади састав Таша имао више прилика и смањио је разлику. Најефикасније су биле Тара Пејчић и Јана Лујић са по четири гола, док је Јована Тодоровски постигла три поготка. Исти учинак на другој страни страни имала је Јована Радоњић, а по једном су прецине биле Јована Богосављевић и Катарина Стевановић.

У другом колу Звеза је декласирала домаћи Шабац са 29:8, а интересантно је да је домаћин водио са 5:4 после осам минута игре. Најефикасније са по девет голова биле су Јана Лујић и Тијана Лукић, а Тара Пејчић је додала шест.

Слично је било у трећем колу, када је Звезда са 28:3 поразила Спартак. Из минута уз минут су играчице Драгане Ивковић увећавале предност и са три убедљива тријумфа су дошле до титуле. Предњачиле су Јована Тодоровски и Тијана Лукић са по седам голова, док су Јана Лујић и Тара Пејчић додале по пет. Анастасија Корени је два пута била прецизна, а Милица Зелић једном.

Таш је до прве победе стигао у другом колу, када је са 18:15 био бољи од Спартака. Егал борба се водила у првом периоду, да би потом Таш ззаиграо боље средином друге четвртине, када се са пет узастопних голова Јоване Радоњић одвојио и повео 9:5. Међутим, екипи Иване Ћоровић је попустила концентрација, па је Спартак за свега два минута пришао на само гол минуса (10:9). У наставку је поново Таш диктирао ритам утакмице, стигао је до вођства од 16:10 и предност је одржавао до саме завршнице меча. Радоњић је била најрасположенија са 10 голова, док је Јована Богосављевић додала пет.

У борби за друго место Таш је после великог преокрета у другом полувремену савладао домаћег представника. Шабац је повео 3:0, Таш је смањио на 3:2, да би новом серијом домаћин до краја полувремена стигао до вођства од 6:2. Максималних пет голова предности Шабац је имао почетком треће четвртине, али се затим распуцала Јована Радоњић и са три гола у мање од два минута смањил је на 7:5, а нешто касније је још једном била прецизна за 8:6, колико је било пред почетак последње четвртине. Головима Јоване Богосављевић, која је сва четири гола постигла у последњем периоду, Таш је дошао најпре до изједначења, а потом и до вођства. Затим се поново активирала Јована Радоњић, која је била најефикаснија са седам голова, те је са два поготка у последњих 100 секунди донела победу београдском тиму.

Шабац је на крају био трећи, пошто је у првом колу са 18:10 савладао Спартак из Суботице.