Juniori stali na prvom koraku u ABA ligi

Juniori Crvene zvezde poraženi su od užičke Slobode sa 85:74 u 1/4-finalu regionalne ABA lige u Čajetini i tako završili svoje učešće u njoj na svom prvom koraku. U prvom poluvremenu smo videli dobru igru u napadu i jednih i drugih. Izjednačena igra odrazila se i na rezultat, koji je posle prvih 20 minuta bio 48:48. Slično je bilo u trećoj četvrtini, a u poslednjoj su prevagu donele greške naših košarkaša koji su naivno gubili lopte nakon čega bi stizala kazna od strane rivala, a razlika skočila na dvocifrenu. Takođe je i loš šut za 3 poena imao veliki doprinos porazu (4 od 23), pri čemu su mnoge od promašenih trojki bile otvorene. Ovo je juniorima Zvezde 3. poraz od Slobode u 4 ovosezonska duela. Nakon zauzimanja četvrtog mesta u domaćem prvenstvu i završetka učešća u ABA ligi, preostalo je još da se odigra završni turnir juniorske Evrolige, koji će se od 3. do 6. juna održati u Valensiji.