Јуниори стали на првом кораку у АБА лиги

Јуниори Црвене звезде поражени су од ужичке Слободе са 85:74 у 1/4-финалу регионалне АБА лиге у Чајетини и тако завршили своје учешће у њој на свом првом кораку. У првом полувремену смо видели добру игру у нападу и једних и других. Изједначена игра одразила се и на резултат, који је после првих 20 минута био 48:48. Слично је било у трећој четвртини, а у последњој су превагу донеле грешке наших кошаркаша који су наивно губили лопте након чега би стизала казна од стране ривала, а разлика скочила на двоцифрену. Такође је и лош шут за 3 поена имао велики допринос поразу (4 од 23), при чему су многе од промашених тројки биле отворене. Ово је јуниорима Звезде 3. пораз од Слободе у 4 овосезонска дуела. Након заузимања четвртог места у домаћем првенству и завршетка учешћа у АБА лиги, преостало је још да се одигра завршни турнир јуниорске Евролиге, који ће се од 3. до 6. јуна одржати у Валенсији.