Рукомет Рукомет/Извештаји СДЦЗ

Нова победа рукометашица, циљ све ближи

Рукометашице Црвене звезде савладале су екипу Јуниора, у оквиру 16.кола Супер Б лиге за жене, у хали на Бањици – 29:22 (17:9).

Поразом Београда, Звезда се примакла на бод ривалу за прво место, а задржала је бодовну предност у односу на прве пратиоце. Следи репрезентативна пауза, а након повратка и финиш сезоне и одлучујући мечеви. Први у низу у Кикинди.

Осим почетне предности гошћи, изабранице Весне Бојковић нису имале проблема да обезбеде тринаести тријумф. Серијом од пет везаних голова су стигле до 7:3, а у мини серијама су контролисале меч и пред одмор имале девет голова разлике на свом конту – 17:8.

И у наставку, Црвена звезда доминантна, сигурним корацима је грабила ка победи. Већ у 42.минуту Звезда је имала двоцифрено вођство (22:12), које је одржавала до финиша и 55.минута када је свој првенац постигла Андреа Сташић. Јуниор је у финишу успео да умањи пораз до коначних 29:22.

Са осам голова најефикаснија је била Тамара Петковић, Јелена Кострешевић је постигла 4, по 3 Анђела Гуџић, Лара Кунчер и Тамара Ђурковић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ЈУНИОР 29:22 (17:9)

Београд, хала: УСЦ „Вождовац“. Без гледалацаСудије: Велимир Гроза и Милош Ћосић (Јабука). Искључења: Црвена звезда 10, Јуниор 10 минута. Седмерци: Црвена звезда, Јуниор 2(2).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митић, Шашић 1, Петковић 8, Момчиловић 2, Ристић 1, Ђурковић 3, Ћорић 1, Ерић, Јелић, Сташић 1, Крћа, Кунчер 3, Гуџић 3, Кострешевић 4, Андрић, Протић 2. Тренер: Весна Бојковић

ЈУНИОР: Вранић, Гардашевић 3, Васић 1, Ан.Јанковић 2, Божовић, Георгијев 3, Станојевић 3(1), Стефановић, Томић, Тасић 1, Миловановић 1, Кнежевић 1, Тодоровић, Хускић 3(1), Ал.Јанковић 4. Тренер: Зоран Валдевит

Извор: СДЦЗ, званични сајт