Црвена звезда исцедила победу против Игокее

Црвена звезда је остварила изузетно важну победу против екипе Игокее у оквиру 25. кола АБА лиге. Није све изгледало да ће црвено-бели вечерас однети победу, јер је Игокеа већим делом сусрета водила,  а највећу предност коју је имала било је 12 поена. Звезда се мучила, посебно у фази напада и никако пулени Дејана Радоњића нису успели да материјализују добре ствари које су урадили у одбрани. Тек у последњем периоду наши кошаркаши су се нападачки пробудили и успели да сломе одличне госте.

Црвена звезда – Игокеа 69:66 (19:22, 11:20, 13:7, 26:17)

Звезда је добро почела прву четвртину и повела са 6:1 (две тројке Лојда), али се после Игокеа вратила у меч и имали смо до краја периода резултатску клацкалицу која је завршила предношћу Игокее 19:22.

Друга четвртина била је катастрофална што се тиче наше екипе. Након тројке Добрића за  22:22 Игокеа прави серију од 9:0 и одлази на тада максималних +9 (22:31). Покушавала је Звезда да се врати у игру, али је пред сам крај Давидовац промашио чист зицер за -5, а гости то ови искористили и опет отишли на +9. Нкон промашене тројке Волдена, Давидовац прави непотребан фаул, па Игокеа одлази на +11, а до краја још додатно повећава предност за +12 (30:42).

Црвена звезда је 7 минута и 20 секунди играла фантастичну одбрану у трећем периоду. Игоека је за то време дала само један поен и то из техничке грешке Бранка Лазића. Али каква вајда од свега тога када је у нападу за то време наша екипа постигла само 9 поена. И онда се игокеа са два поготка за два поена поново вратила на +8 (39:47). До краја је Звезда успела да смањи ту предност на 43:49 и тиме продужила наду да у полседњем периоду може да дође до потпуног преокрета.

Игокеа отвара последњу четвртину са 5:0 и то искључиво јер је Звездин напада, као и током прва три периода, био потпуно безидејан. Након тајм аута који је позвао Дејан Радоњић Звезда смањује на 49:54 (серија 6:0) и аутоматски присиљава тренера гостију, Бајића, да позове тајм аут. Звезда је играла добру одбрану, али је у нападу опет била једна велика црна рупа, а у грешкама је предњачио Давидовац, па је Игокеа опет отишла на +8 (49:57). Волдена на 3:37 до краја тројком смањује на 52:58, али је у следећем нападу Игокее направио пету личну и за њега је меч био завршен. на 2:38 Звезда преко Нока смањује на 56:60. Игокеа у следећм нападу погађа из очигледних корака, а Звезда на супротној страни преко Лојда погађа тројку уз слободно бацање које је искористио за 60:62. Обранили су црвено-бели следећи напад Игокее, а под кошем гостију Ноко поравнава на 62:62 уз додатно слободно бацање које користи након тајм аута гостију за прво водство након прве четвртине 63:62. Звезда опет браи напад гостију на 55 секунди до краја Лојд погађа два слободна за 65:62. На 40 секунди до краја Игокеа је промашила два слободна бацања, а са друге стране Симоновић погађа оба за 67:62 на 39 секунди до краја. Остало је 26 секунди до краја када су гости смањили на 67:64, а Радоњић је позвао тајм аут. Игокеа прави фаул на 20 секунди до краја, а Добрић погађа само једно бацање за 68:64 и тренер Игокее сада позива тајм аут. Звезда је успела да одбрани напад Игокее, али је на 7 секунди до краја лопта остала у поседу гостију. Игокеа погађа за 68:66, на другој страни Симоновић погађа само једно слободно бацање за 69:66 и на 3 секунде до краја гости не успевају да погоде за три поена, па тако Звезда остварује важну победу у борби за што бољу позицију у плеј офу.

Црвена звезда: Хол, Волден 16 (5 ск), Лојд 18, Ускоковић, Давидовац 4 (6 ск), Лазић 2, Рит, Добрић 9, Симоновић 3 (7 ск), Куриџа 2, Кузмић 6, Ноко 9 (11 ск)