Zvezda se razbila od “berlinski zid”

Crvena zvezda završila je svoje evropsko takmičenje porazo od Albe u Berlinu. Crveno-beli su se doslovno razbili od “berlinski zid” Albe koja je ovaj meč dobila zasluženo sa čak 23 koša razlike.

Alba – Crvena zvezda 81:58 (24:22, 25:8, 17:16, 15:12)

Nakon početnih 0:3 za crveno-bele, domaćin je napravio seriju od 13:2 za vodstvo 13:5. Tih prvih pet minuta susrta Zvezdin napad je ponovo prolazio kroz mračni period kao i većim delom ove sezone. Zvezda je trojkom Simonovića i dvojkom Voldena smanjila na 18:15. Do kraja ove četvrtine Zvezda je uspela još dodatno da smanji vodstvo Albe, pa se na prvu pauzu otišlo sa dva poena prednosti za domaćina (24:22).

U prvih dva minuta drugog perioda Zvezda opet zapada u napadačku krizu, pa Alba to koristi i dolati do vodstva 31:24. Radonjić je bio primoran da traži tajm aut kako bi prodrmao svoju ekipu. Ni to nije pomoglo igračima Crvene zvezde koji su i dalje nastavili sa konfuznom igrom u napadu, pa Alba povećava svoju prednost koja na pet minuta do kraja ove četvrtine iznosi +10 (36:26). Zvezdina agonija se nastavila, pa prednost domaćina odlazi na maksimalnih 41:26. Ni do kraja ovog perioda nismo videli ništa novo, pa je Alba na poluvreme otišla sa ogromnih +19 (49:30).

Ni treći period nam nije doneo ništa novo. Igralo se konfuzno i rastrgano na obe strane, ali u tome se bolje snašla Alba koja, na 3 i po minute do kraja perioda, trojkom Eriksona dolazi do maksimalnih +22 (60:38). Isti igrač pogađa još jednu trojku za 66:41. Zvezda je do kraja ovog perioda preko Simonovića (3) i Uskokovića (2) samo uspela da ublaži vodstvo domaćina 66:46.

U poslednjem periodu nismo videli ništa vredno pažnje. Zvezda je i dalje bila loša, pa je Alba meč privela kraju i slavila sa 81:58.

Crvena zvezda: Hol, Volden 2, Lojd 10, Uskoković 5, Davidovac 7, Lazić, Radanov, Dobrić 8, Simonović 12, Kuridža 2, Kuzmić 5, Noko 7