Звезда се разбила од “берлински зид”

Црвена звезда завршила је своје европско такмичење поразо од Албе у Берлину. Црвено-бели су се дословно разбили од “берлински зид” Албе која је овај меч добила заслужено са чак 23 коша разлике.

Алба – Црвена звезда 81:58 (24:22, 25:8, 17:16, 15:12)

Након почетних 0:3 за црвено-беле, домаћин је направио серију од 13:2 за водство 13:5. Тих првих пет минута сусрта Звездин напад је поново пролазио кроз мрачни период као и већим делом ове сезоне. Звезда је тројком Симоновића и двојком Волдена смањила на 18:15. До краја ове четвртине Звезда је успела још додатно да смањи водство Албе, па се на прву паузу отишло са два поена предности за домаћина (24:22).

У првих два минута другог периода Звезда опет запада у нападачку кризу, па Алба то користи и долати до водства 31:24. Радоњић је био приморан да тражи тајм аут како би продрмао своју екипу. Ни то није помогло играчима Црвене звезде који су и даље наставили са конфузном игром у нападу, па Алба повећава своју предност која на пет минута до краја ове четвртине износи +10 (36:26). Звездина агонија се наставила, па предност домаћина одлази на максималних 41:26. Ни до краја овог периода нисмо видели ништа ново, па је Алба на полувреме отишла са огромних +19 (49:30).

Ни трећи период нам није донео ништа ново. Играло се конфузно и растргано на обе стране, али у томе се боље снашла Алба која, на 3 и по минуте до краја периода, тројком Ериксона долази до максималних +22 (60:38). Исти играч погађа још једну тројку за 66:41. Звезда је до краја овог периода преко Симоновића (3) и Ускоковића (2) само успела да ублажи водство домаћина 66:46.

У последњем периоду нисмо видели ништа вредно пажње. Звезда је и даље била лоша, па је Алба меч привела крају и славила са 81:58.

Црвена звезда: Хол, Волден 2, Лојд 10, Ускоковић 5, Давидовац 7, Лазић, Раданов, Добрић 8, Симоновић 12, Куриџа 2, Кузмић 5, Ноко 7