Rukomet Rukomet/Izveštaji SDCZ

Zvezda sigurna u Kučevu

Crvena zvezda bila je sigurna u Kučevu i na gostovanju i upisala 12. pobedu u Super B ligi – 30:23 (17:11).

Kontrolisale su meč od samog početka izabranice Vesne Bojković, i pored kadrovskih problema. Do 10.minuta crveno-bele su imale pet golova prednosti na svom kontu, razliku koju su kontrolisale, a golom kapitena Jovane Ristić na odmor između dva poluvremena se otišlo sa 11:17 u korist naših devojaka.

Nastavile su u istom ritmu crveno-bele i serijom od 5:0, uz tri vezana gola Jelene Kostrešević kreirale i dvocifrenu prednost do sredine drugog poluvremena, (13:23, 43.minut). Do kraja, mirno i sigurno, pobedu je uveličala i postavila konačnih 23:30 Anđela Gudžić svojim 100. golom u ligi.

Upravo je Anđela Gudžić sa 8 golova, koliko je postigla i Tamara Đurković, predvodila Zvezdu do nove pobede. Po 4 gola su postigle Jovana Ristić i Ivana Protić.

Crvena zvezda je zadržala četiri boda prednosti u odnosu na Kikindu i Pančevo, a u narednom kolu dočekuje fenjeraša, ekipu Juniora, pred reprezentativnu pauzu i odlučujuće borbe za plasman u Superligu.

KUČEVO – CRVENA ZVEZDA 23:30 (11:17)

Kučevo, hala: OŠ „Uroš Branković“. Bez gledalacaSudije: Davor Tarajić i Vladan Andonovski (Pančevo). Isključenja: Kučevo 8, Crvena zvezda 6. Sedmerci: Kučevo 2(2), Crvena zvezda 3(2).

KUČEVO: Marković 3, Milošević, Simić 5, Dragičević 1, Končar 2, Đurđević, Pantelić, Vranić 5(1), Cvetković, Šulejić, Rajić, Konatar 7(1), Ćirić. Trener: Ratomir Erić

CRVENA ZVEZDA: Jezdić, Šašić, Petković 3, Ristić 4, Đurković 8(2), Ćorić, Jelić, Stašić, Krća, Kunčer, Gudžić 8, Kostrešević 3, Protić 4. Trener: Vesna Bojković