Рукомет Рукомет/Извештаји СДЦЗ

Звезда сигурна у Кучеву

Црвена звезда била је сигурна у Кучеву и на гостовању и уписала 12. победу у Супер Б лиги – 30:23 (17:11).

Контролисале су меч од самог почетка изабранице Весне Бојковић, и поред кадровских проблема. До 10.минута црвено-беле су имале пет голова предности на свом конту, разлику коју су контролисале, а голом капитена Јоване Ристић на одмор између два полувремена се отишло са 11:17 у корист наших девојака.

Наставиле су у истом ритму црвено-беле и серијом од 5:0, уз три везана гола Јелене Кострешевић креирале и двоцифрену предност до средине другог полувремена, (13:23, 43.минут). До краја, мирно и сигурно, победу је увеличала и поставила коначних 23:30 Анђела Гуџић својим 100. голом у лиги.

Управо је Анђела Гуџић са 8 голова, колико је постигла и Тамара Ђурковић, предводила Звезду до нове победе. По 4 гола су постигле Јована Ристић и Ивана Протић.

Црвена звезда је задржала четири бода предности у односу на Кикинду и Панчево, а у наредном колу дочекује фењераша, екипу Јуниора, пред репрезентативну паузу и одлучујуће борбе за пласман у Суперлигу.

КУЧЕВО – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 23:30 (11:17)

Кучево, хала: ОШ „Урош Бранковић“. Без гледалацаСудије: Давор Тарајић и Владан Андоновски (Панчево). Искључења: Кучево 8, Црвена звезда 6. Седмерци: Кучево 2(2), Црвена звезда 3(2).

КУЧЕВО: Марковић 3, Милошевић, Симић 5, Драгичевић 1, Кончар 2, Ђурђевић, Пантелић, Вранић 5(1), Цветковић, Шулејић, Рајић, Конатар 7(1), Ћирић. Тренер: Ратомир Ерић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Јездић, Шашић, Петковић 3, Ристић 4, Ђурковић 8(2), Ћорић, Јелић, Сташић, Крћа, Кунчер, Гуџић 8, Кострешевић 3, Протић 4. Тренер: Весна Бојковић

Извор: СДЦЗ, званични сајт