Црвена звезда савладала Макаби за 10. победу ове сезоне у Евролиги

Црвена звезда је савладала Макаби и тако остварила су вечерас победу против екипе Макабија у Београду. Иако ослабљени неиграњем Волдена и Рита, црвено-бели су смогли снаге да савладају “понос Израела” за 10. победу ове сезоне у Евролиги.

Црвена звезда – Макаби 76:64 (15:21, 18:13, 20:11, 23:19)

Звезда је добро отворила утакмицу и дошла у водство од 6:0. Ипак, опет нешто лошијом игром у нападу допустили су да се Макаби врати у меч серијом од 7:0, а после тога су гости полако повећавали своју предност и на крају првог дела су водили са 15:21. У овом периоду посебно треба апострофирати криминалан учинак наше центарске линије која није показала апсолутно ништа.

Наши кошаркаши су другу четвртину кренули лоше и нису успели да погоде кош гостију, па је Макаби са 4 поена отишао на 10 разлике (15:25). Ипак кошевима Хола и Ускоковића Звезда се вратила на подношљивих -6 (19:25). Након што је Лојд из слободних бацања смањио на 21:25, украо је једну лопту и уместо да Звезда дође на само два поена заостатка, Лојд је ноншалантно кренуо на полагање, изгубио лопту, а Макаби је већ у следећем нападу погодио за 3 поена, а после отишао и на максималних +11 (21:32). Ноко и Ускоковић враћају заостатак на 7 поена, Добрић фантастично закуцава за -5, а онда и краде лопту па из слободних Звезда долази на -3 (29:32). Лојд на минут до краја ове четвртине дугом двојком смањује на 33:34, али после губи лопту, па је гостима дао прилику да повећају своје водство, али ови то не користе па се на одмор отишло резултатом 33:34 за Макаби.

Ноко на почетку трећег периода доводи Звезду у водство 35:34, али наши кошаркаши опет улазе у једну црну рупу што се напада тиче, па гости долазе до водства 35:39. Ноко је одбрамбеним скоковима црвено-беле држао у игри, да би преко 2+1 Давидовца Звезда опет дошла у водство 40:39. Лојд је такође погодио 2+1 за 43:39, а Лазић фантастично краде лопту и полаже за 45:39. Након тајм аута гостију Давидовац погађа тројку за +9. Нису успели црвено-бели да материјализују добру игру у одбрани, па је Макаби успео да смањи резултат на само 4 поена предности за екипу Дејана Радоњића (48:44). Настала је серија промашених тројки на обе стране, а пред сам крај Ускоковић погђа дугу двојку, Жижић погађа једно слободно бацање, а Давидовац полаже за коначиних 53:45 на крају трећег периода.

Звезда је одржавала водство у последњем периоду, а Лојд је на 6 минута до краја тројком донео највећу предност црвено-белима 61:48. Дорси на 4:50 до краја смањује Звездину предност на само 7 поена (61:54), па је Радоњић морао да позове тајм аут. Црвено-бели су до краја одбијали сваки покушај гостију да се врате у меч, а Ноко је на две минуте до краја меча постигао свој први дабл-дабл у црвено-белом дресу и Звезду опет одвео на 10 поена редности (71:61). Добрић на 1:27 до краја поново враћа +13 за црвено-беле, а Лојд је потврдио 10. овосезонску победу Црвене звезде у Евролиги за коначних 76:64.

Иако је вечерас Лојд био најефикаснији у нашој екипи, епитет играча утакмице по нашој процени односи капитен Бранко Лазић који је одиграо маестралну одбрану, а велике заслуге уз њега иду и Ноко који је након веомалоше прве четвртине одиграо феноменалне три четвртине и постигао 10 поена и остварио 11 скокова.

Црвена звезда: Хол 5, Лојд 21 (7 ск, 4 ас), Ускоковић 6, Давидовац 11, Лазић 2, Раданов, Добрић 13, Симоновић 6 (11 ск), Куриџа 2, Кузмић, Ноко 10 (11 ск)