Crvena zvezda savladala Makabi za 10. pobedu ove sezone u Evroligi

Crvena zvezda je savladala Makabi i tako ostvarila su večeras pobedu protiv ekipe Makabija u Beogradu. Iako oslabljeni neigranjem Voldena i Rita, crveno-beli su smogli snage da savladaju “ponos Izraela” za 10. pobedu ove sezone u Evroligi.

Crvena zvezda – Makabi 76:64 (15:21, 18:13, 20:11, 23:19)

Zvezda je dobro otvorila utakmicu i došla u vodstvo od 6:0. Ipak, opet nešto lošijom igrom u napadu dopustili su da se Makabi vrati u meč serijom od 7:0, a posle toga su gosti polako povećavali svoju prednost i na kraju prvog dela su vodili sa 15:21. U ovom periodu posebno treba apostrofirati kriminalan učinak naše centarske linije koja nije pokazala apsolutno ništa.

Naši košarkaši su drugu četvrtinu krenuli loše i nisu uspeli da pogode koš gostiju, pa je Makabi sa 4 poena otišao na 10 razlike (15:25). Ipak koševima Hola i Uskokovića Zvezda se vratila na podnošljivih -6 (19:25). Nakon što je Lojd iz slobodnih bacanja smanjio na 21:25, ukrao je jednu loptu i umesto da Zvezda dođe na samo dva poena zaostatka, Lojd je nonšalantno krenuo na polaganje, izgubio loptu, a Makabi je već u sledećem napadu pogodio za 3 poena, a posle otišao i na maksimalnih +11 (21:32). Noko i Uskoković vraćaju zaostatak na 7 poena, Dobrić fantastično zakucava za -5, a onda i krade loptu pa iz slobodnih Zvezda dolazi na -3 (29:32). Lojd na minut do kraja ove četvrtine dugom dvojkom smanjuje na 33:34, ali posle gubi loptu, pa je gostima dao priliku da povećaju svoje vodstvo, ali ovi to ne koriste pa se na odmor otišlo rezultatom 33:34 za Makabi.

Noko na početku trećeg perioda dovodi Zvezdu u vodstvo 35:34, ali naši košarkaši opet ulaze u jednu crnu rupu što se napada tiče, pa gosti dolaze do vodstva 35:39. Noko je odbrambenim skokovima crveno-bele držao u igri, da bi preko 2+1 Davidovca Zvezda opet došla u vodstvo 40:39. Lojd je takođe pogodio 2+1 za 43:39, a Lazić fantastično krade loptu i polaže za 45:39. Nakon tajm auta gostiju Davidovac pogađa trojku za +9. Nisu uspeli crveno-beli da materijalizuju dobru igru u odbrani, pa je Makabi uspeo da smanji rezultat na samo 4 poena prednosti za ekipu Dejana Radonjića (48:44). Nastala je serija promašenih trojki na obe strane, a pred sam kraj Uskoković pogđa dugu dvojku, Žižić pogađa jedno slobodno bacanje, a Davidovac polaže za konačinih 53:45 na kraju trećeg perioda.

Zvezda je održavala vodstvo u poslednjem periodu, a Lojd je na 6 minuta do kraja trojkom doneo najveću prednost crveno-belima 61:48. Dorsi na 4:50 do kraja smanjuje Zvezdinu prednost na samo 7 poena (61:54), pa je Radonjić morao da pozove tajm aut. Crveno-beli su do kraja odbijali svaki pokušaj gostiju da se vrate u meč, a Noko je na dve minute do kraja meča postigao svoj prvi dabl-dabl u crveno-belom dresu i Zvezdu opet odveo na 10 poena rednosti (71:61). Dobrić na 1:27 do kraja ponovo vraća +13 za crveno-bele, a Lojd je potvrdio 10. ovosezonsku pobedu Crvene zvezde u Evroligi za konačnih 76:64.

Iako je večeras Lojd bio najefikasniji u našoj ekipi, epitet igrača utakmice po našoj proceni odnosi kapiten Branko Lazić koji je odigrao maestralnu odbranu, a velike zasluge uz njega idu i Noko koji je nakon veomaloše prve četvrtine odigrao fenomenalne tri četvrtine i postigao 10 poena i ostvario 11 skokova.

Crvena zvezda: Hol 5, Lojd 21 (7 sk, 4 as), Uskoković 6, Davidovac 11, Lazić 2, Radanov, Dobrić 13, Simonović 6 (11 sk), Kuridža 2, Kuzmić, Noko 10 (11 sk)