Vaterpolo Vaterpolo/Izveštaji SDCZ

Zvezda priredila senzaciju u Moskvi

Niko nije davao velike šanse Crvenoj zvezdi u četvrtifinalnom duelu protiv moskovskog Dinama, posebno nakon poraza crveno-belih od Novog Beograda i puta za Moskvu. Očekivalo se da naši vaterpolisti neće imati dovoljno snage da se suprostave renomiranom protivniku, ali desilo se baš suprotno.

Zvezdini vaterpolisti su priredili pravu senzaciju i slavili u prvom meču četvrtfinala rezultatom 11:8, te tako došli na korak od plasmana u polifinale Kupa Evrope.

Crveno-beli su bili bolji u prve dve četvrtine (4:3 i 4:2) nakon kojih su stekli prednost od tri gola, a u poslednje dve četvrtine su uspeli da odigraju nerešeno (1:1 i 2:2) i tako ostvare zasluženi trijumf.

Najefikasniji u redovima naše ekipe bio je Gavril Subotić sa 4 pogotka, a sledili su ga Veljko tankosić i Vuk Milojevića sa po 2, te Miloš Vukićević, Marko Radović i Ivan Basara sa po jednim postignutim pogotkom.

Revanš meč je na programu 24. marta u Beogradu.