Ватерполо Ватерполо/Извештаји СДЦЗ

Звезда приредила сензацију у Москви

Нико није давао велике шансе Црвеној звезди у четвртифиналном дуелу против московског Динама, посебно након пораза црвено-белих од Новог Београда и пута за Москву. Очекивало се да наши ватерполисти неће имати довољно снаге да се супроставе реномираном противнику, али десило се баш супротно.

Звездини ватерполисти су приредили праву сензацију и славили у првом мечу четвртфинала резултатом 11:8, те тако дошли на корак од пласмана у полифинале Купа Европе.

Црвено-бели су били бољи у прве две четвртине (4:3 и 4:2) након којих су стекли предност од три гола, а у последње две четвртине су успели да одиграју нерешено (1:1 и 2:2) и тако остваре заслужени тријумф.

Најефикаснији у редовима наше екипе био је Гаврил Суботић са 4 поготка, а следили су га Вељко танкосић и Вук Милојевића са по 2, те Милош Вукићевић, Марко Радовић и Иван Басара са по једним постигнутим поготком.

Реванш меч је на програму 24. марта у Београду.