Фудбал Фудбал/Извештаји и анализе

Учинак Звездиних играча на мечу против Мачве

Фудбалери Црвене звезде данас су победили екипу Мачве у заосталој утакмици 22. кола Суперлиге Србије. Црвено-бели су били бољи и славили са 4:0, а наш извештач је овако оценио учинак играча.

Борјан – лако укротио пар удараца фудбалера Мачве из веће даљине и, као и увек, био на висини задатка

Гајић – стајао високо, помагао Бену, на пас Иванића асистирао код другог гола, а код трећег подигао за Гобељића који је спустио Вукановићу за гол

Дегенек и Панков – лако одрадили свој део посла. Панков имао у 7. минуту одличан покушај главом и започео акцију код четвртог гола

Родић – солидна партија, стајао високо, па самим тим одвлачио једног играча на себе да олакша посао Катаију

Петровић – У дефанзиви стандардно добар. Имао често лопту у ногама, учествовао у игри, али опет без завршног паса напред

Николић – Доста борбен данас, убацивао се у противнички 16-ерац, пропустио одличну шансу у 12. минуту када му је голман Мачве „скинуо“ већ виђену лопту у голу и у 26. минуту лопта није хтела од стативе у гол. Најваио да ће бити онај стари од предходног пролећа

Бен и Иванић – играли колико је било потребно да се „сломи“ недорастао противник

Павков – Прелеп гол и још једна добра шанса пропуштена у 38. минуту. Наставља одличне партије овог пролећа које охрабрују све звездаше

Катаи – Два прелепа гола, неколицина одличних пасова, враћа се полако на свој ниво. Магико ће несумњиво бити на свом нивоу и брже него што је било ко од нас очекивао

Гаврић – Доста осцилира овог пролећа, данас једна лошија његова партија

Канга – Како је кренуо овог пролећа чини се да ће бити и бољи него у првом мандату. Игра је добила на још већој течности кад је он ушао на терен. Учествовао и у акцији код последњег гола

Срнић – стандардно својим улазком подигне живост у игри, асистирао за четврти гол, дефинитивно тренер Станковић није погрешио што га је вратио

Вукановић – Постигао гол, довољно за онолико што је провео у игри. Такође, много значи кад уђе свеж у игру против слабијих противника, а они су већ прилично изморени у одбрани свог гола

Гобељић – заменио на левом беку Родића. У одбранио одрадио одлично посао, асистирао код четвртог гола, добар учинак за 17 минута проведених у игри