Vaterpolisti Zvezde opet bolji od Partizana

Vaterpolisti Crvene zvezde pobedili su po četvrti put ove sezone ekipu Partizana, a rezultat na Banjici bio je 11:8 u korist crveno-belih.

Crveno-beli su još jednom pokazali da su bolji od večitog rivala, pošto im je ovo bila četvrta pobeda protiv Partizana ove sezone. Crno-beli su poveli golom Andreja Baraća, ali je Zvezda preokrenula preko Veljka Tankosića i Gavrila Subotića. Usledilo je novo izjednačenje, a potom i serija crveno-belih od pet golova u nizu u narednih 16 minuta, pa je pred početak poslednjeg perioda sve bilo jasno.

Na kraju je došlo do opuštanja, pa je Partizan postigao čak šest golova u osam minuta, ali je Zvezda konstantno održavala tri gola razlike i mirno je privela meč kraju. Kod pobednika su se istakli kapiten, Miloš Vukićević i Tankosić, sa po tri gola, dok je na drugoj strani Vergara postigao dva gola. Za crveno-bele su na ovoj utakmici zaigrali i Nikola Rađen i Jusuke Šimicu, koji je na debiju zatresao i mrežu.

Izvor: Vaterpolovesti