Ватерполо Ватерполо/Извештаји СДЦЗ

Ватерполисти Звезде опет бољи од Партизана

Ватерполисти Црвене звезде победили су по четврти пут ове сезоне екипу Партизана, а резултат на Бањици био је 11:8 у корист црвено-белих.

Црвено-бели су још једном показали да су бољи од вечитог ривала, пошто им је ово била четврта победа против Партизана ове сезоне. Црно-бели су повели голом Андреја Бараћа, али је Звезда преокренула преко Вељка Танкосића и Гаврила Суботића. Уследило је ново изједначење, а потом и серија црвено-белих од пет голова у низу у наредних 16 минута, па је пред почетак последњег периода све било јасно.

На крају је дошло до опуштања, па је Партизан постигао чак шест голова у осам минута, али је Звезда константно одржавала три гола разлике и мирно је привела меч крају. Код победника су се истакли капитен, Милош Вукићевић и Танкосић, са по три гола, док је на другој страни Вергара постигао два гола. За црвено-беле су на овој утакмици заиграли и Никола Рађен и Јусуке Шимицу, који је на дебију затресао и мрежу.

Извор: Ватерполовести