Rukomet Rukomet/Izveštaji SDCZ

Deveta pobeda u nizu Zvezde u Sremskoj Mitrovici

Crveno-bele rukometašice savladale su ekipu Srema 34:31 (16:14) u hali „Pinki“ u Sremskoj Mitrovici, u okviru 11.kola Super B lige.

Izabranice Vesne Bojković su zabeležile devetu pobedu u nizu dobrom igrom u drugom poluvremenu. Sremice su parirale u prvom polzvremenu, rezultat je bio u egalu do finiša.

Istakla se Tamara Jelić, koja je u prvom poluvremenu imala dvocifren broj odbrana, uz dva sedmerca. Domaći tim je prvi stigao do vođstva, a Zvezdu je u igri održavala kapiten Jovana Ristić, koja je postigla četiri od pet golova. Tokom većeg dela poluvremena videli smo igru gol za gol, Srem je uglavnom do golova dolazio preko kontranapada, a u prvoj polovini prvog poluvremena videli smo čak sedam sedmeraca.

U finišu poluvremena Tamara Đurković je sa četiri vezana gola donela Zvezdi 14:16 pred odmor.

U drugom poluvremenu na golu je stajala Aleksandra Krća, pojačanje crveno-belih iz ORK Beograda. Crveno-bele su kontrolisale razliku i postepeno gradile rezultat, mini serijama povećavale prednost, da bi u finišu zahvaljujući dobroj igri u oba pravca Lare Kunčer serijom 4:0 rutinski privele meč kraju, (27:34). Srem je uspeo do kraja da prepolovi razliku sa četiri vezana gola, ali pobednik je već bio poznat, 31:34.

Najefikasnija sa 10 golova bila je Tamara Đurković, kapiten Jovana Ristić je pogađala mrežu 7 puta, Anđela Gudžić 6.

Crvenu zvezdu u nedelju očekuje zaostali duel 8.kola protiv drugoplasirane ekipe Beograda, meč koji je jako bitan.

SREM – CRVENA ZVEZDA 31:34 (14:16)

Sremsk Mitrovica, hala: „Pinki“. Bez gledalacaSudije: Dušan Vasiljević i Željko Vasiljević. Isključenja: Srem 6, Crvena zvezda 10 minuta. Sedmerci: Srem 7(5), Crvena zvezda 9(7).

SREM: Janković, Tančik, Petrović, Miljković, Mitić 4(1), Paunić 5, Petrović 2, Spasojević, Komnenović 6, Šerfezi 1, Čolović, Ćetković 7(2), Kasapović, Stević 6 (2). Trener: Dušan Drča.

CRVENA ZVEZDA: Mitić, Šašić, Petković 3, Momčilović, Ristić 7(3), Đurković 10(4), Ćorić, Erić, Jelić, Krća, Erdeljanović, Kunčer 2, Gudžić 6, Kostrešević 5, Andrić 1. Trener: Vesna Bojković.