Рукомет Рукомет/Извештаји СДЦЗ

Тријумф у Петроварадину за прво место

Рукометашице Црвене звезде оствариле су седму узастопну победу, тријумфом над Петроварадином у заосталој утакмици 7.кола Супер Б лиге, и заузеле прво место – 39:30 (20:15)!

Дуга пауза је иза Звездиних девојака, од 2.децембра 2020. нису истрчале на паркет, али то их није спутало у циљу и жељи, а то су наставак победничког низа и прво место.

Изабранице Весне Бојковић су доминирале против петопласиране екипе Супер Б лиге од самог старта. До средине првог полувремена су имале шест голова разлике (5:11), предност коју су контролисале до одмора између два полувремена, (15:20).

И у наставку, исти однос снага. Звезда је погађала из свих позиција, а Весна Бојковић је прилику пружила свим играчицама, које су узвратиле поверење тиме што су се све уписале у листу стрелаца. У финишу је Зорана Шуштум успела да заустави неколико удараца и спречи убедљивији пораз своје екипе. Седми тријумф, 30:39 и прво место!

Анђела Гуџић најефикаснија са 9 голова, Јелена Кострешевић је постигла 8, Тамара Петковић 5.

У наредном колу против је екипа Слоге, а затим следе битни дуели против Срема и други заостали дуел против екипе Београда.

ПЕТРОВАРАДИН – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 30:39 (15:20)

Петроварадин, хала: СЦ „Петроварадин“. Без гледалацаСудије: Милош Јевтић и Ђорђе Јевтић. Искључења: Петроварадин 6, Црвена звезда 10 минута. Седмерци: Петроварадин, Црвена звезда 5(4).

ПЕТРОВАРАДИН: Марин, Тодоровић 11, Максимовић, Арсенијевић, А.Ивановски 1, М.Ивановски 1, Микушак 5, Ђулинац 3, Комленић 3, Ловре 3, Маринков 3, Шуштум. Тренер: Југослав Рамић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митић, Шашић 3, Петковић 5, Момчиловић 2, Ристић 2(1), Ђурковић 4(2), Ћорић 2, Ерић 1(1), Јелић, Ердељановић 1, Кунчер 1, Гуџић 8, Кострешевић 8, Андрић 1. Тренер: Весна Бојковић.

Извор: СДЦЗ, званични сајт