Košarka Košarka/Ženska košarka Košarka/Izveštaji i analize

Zvezdina “stotka” u Nišu za 15. pobedu

Košarkašice Crvene zvezde savladale su niški Student u 17.kolu Prve lige Srbije 112-69 (33-22, 35-18, 28-17, 16-12), i ostvarile petnaesti trijumf.

Nije imao problema lider šampionata u Nišu, praktično je već u prvom poluvremenu rešio sve dileme oko pobednika.

Nađa Nedeljkov i Nevena Naumčev (bez promašaja iz igre) su postigle 32 od 68 poena celog tima na poluvremenu, uz 7 asistencija Ivane Katanić. Već u ranoj fazi, Zvezda je stigla do dvocifrene prednosti, što je trenera domaćih primoralo na tajm-aut već posle tri minuta igre. Na početku serija 5-0, zatim tri vezane trojke (Nedeljkov 2, Naumčev) za 4-14. Nešto bolje su zaigrale Nišlijke u drugom delu prvog perioda, ali je Nevena Naumčev vezala sedam poena za 22-33 na kraju prvih deset minuta.

U drugoj četvrtini je Zvezdina odbrana donela lake poene, Nađa Nedeljkov je uhvatila šuterski ritam, nova trojka na startu (4/5 u prvom poluvremenu), a kada je tako, epilog nije povoljan po protivnika. Serijom 13-0 sredinom druge četvrtine u potpunosti su prelomile susret crveno-bele, Student nije uspeo tri minuta da postigne koš, (34-61). I pored problema sa faulovima Maše Janković i Milice Bojović (tri faula), Nina Deurić je imala odličnu rolu i minute, a priliku je dobila i Marija Ristić. Za kraj prvog poluvremena, serija 7-0 u režiji kapitena Ivane Katanić i visokih 40-68.

U drugom poluvremenu, trener Planojević je iskoristio priliku usled dobrog rezultata i dobre igre, da raspodeli ravnomerno minutažu celog rostera i pruži šansu svim devojkama. Zvezda je u trećem periodu u serijama povećavala razliku do +39, (57-96).

U poslednjih deset minuta smo videli manji broj poena, Nina Deurić, Marija Avlijaš i Katarina Dešić su kročile Zvezdin put do maksimalnih 45 poena razlike posle poena Ane Milanović, a uz zvuk sirene Koliandrova je postavila konačnih 69-112.

Nedeljkov najefikasnija sa 22 poena, Naumčev je ubacila 17, Katanić i Janković po 12, Deurić i Avlijaš po 11.

Pred drugi reprezentativni “prozor”, Crvenu zvezdu u četvrtak očekuje gradski derbi u “Basket Sitiju” (18.30h) protiv Radivoj Koraća za 1.mesto. Obe ekipe imaju skor 15-2 nakon 17 kola.

KKŽ Crvena zvezda Kombank: Naumčev 17 (2sk 3as 3ukl), Dešić 8, Katanić 12 (8as 2ukl), Milanović 4 (2sk 1ukl), Bošnjaković 4 (4sk 1ukl), Deurić 11 (3sk 4ukl), Spasovski, Janković 12 (2sk 2as 2ukl), Nedeljkov 22 (3sk 2as 1ukl), Ristić 6 (4sk 3ukl), Bojović 5 (2sk 2ukl), Avlijaš 11 (4sk 6as 3ukl). Trener: Nemanja Planojević.

Izvor: KKŽCZ, zvanični sajt