Odbojka Odbojka/Izveštaji Odbojkaši SDCZ

Zvezda ubedljiva protiv Novog Pazara

Odbojkaši Crvene zvezde su u zaostaloj utakmici devetog kola Superlige Srbije pobedili ekipu Novog Pazara rezultatom 3:1 (25:19, 22:25, 25:23, 25:13).

Od samog početka susreta igrači Crvene zvezde su nametnuli svoj ritam. Kao i u susretu protiv Partizan Sokera, Tomislav Kukanjac je ulogu startnog tehničara dodelio Milošu Popoviću. Ostatak prve postave su činili Nikola Meljanac, Tadić Luka, Andonović Aleksandar, Stanković Čedomir, Sinđelić Marko i Jevtić Predrag na poziciji libera. Od polovine prvog seta igrači Zvezde su postepeno povećavali prednost i sigurnom igrom došli do završnice i 25:19.

U nastavku – loš početak naših igrača i vođstvo gostiju od 5:2. Do kraja seta crveno beli nisu uspeli da nadoknade ovu rezultatsku prednost i stignu dalje od dvadeset drugog poena. U nastavku utakmice, na poziciji primača je bio Vanja Eremić umesto Luke Tadića. Na rezultatu 17:15 Kukanjac je uveo Nemanju Stefanovića. Posle nekoliko uspešnih napada gostiju došlo je do izjednačenja na 19:19. Od tog trenutka se igralo poen za poen. Kraj seta je obeležio Stefanović as servisom i Meljanac uspešnim blokom.

Poslednji set je bio formalnost, pa je Tomislav Kukanjac bio u prilici da uvede i rezervne igrače koji su opravdali poverenje. Umesto Andonovića je ušao Danilo Ilić, a Čedomira Stankovića je zamenio Stefan Fet.

Najefikasniji igrač utakmice je bio Nikola Meljanac sa 22 poena, a u ekipi Novog Pazara najviše poena je postigao Halilović Samed (15).

CRVENA ZVEZDA – NOVI PAZAR 3:1 (25:19, 22:25, 25:23, 25:13)

Beograd, dvorana: „USC Voždovac“. Sudije: Đorđe Stevanović i Svetlana Zotović.

CRVENA ZVEZDA: Meljanac N. 22, Jevtić P. (libero), Sinđelić M. 4, Stanković Č. 11, Tadić L. 9, Eremić V. 9, Fet S. 1, Popović M. 1, Andonović A. 10, Stefanović N., Ilić D. Nije igrao: Trifunović F. (libero). Trener: Tomislav Kukanjac

NOVI PAZAR: Zoranić A., Pruščević K. 2, Dolovac D., Kurtanović T. 1, Koničanin E. 7, Bekić A. 14, Zuković (Libero), Božović M. 9, Bajramović E., Halilović S. 15, Prušević S. 9. Nije igrao: Peruničić E. Trener: Dragan Bonić

Izvor: OKCZ, zvanični sajt