Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкаши СДЦЗ

Звезда убедљива против Новог Пазара

Одбојкаши Црвене звезде су у заосталој утакмици деветог кола Суперлиге Србије победили екипу Новог Пазара резултатом 3:1 (25:19, 22:25, 25:23, 25:13).

Од самог почетка сусрета играчи Црвене звезде су наметнули свој ритам. Као и у сусрету против Партизан Сокера, Томислав Кукањац је улогу стартног техничара доделио Милошу Поповићу. Остатак прве поставе су чинили Никола Мељанац, Тадић Лука, Андоновић Александар, Станковић Чедомир, Синђелић Марко и Јевтић Предраг на позицији либера. Од половине првог сета играчи Звезде су постепено повећавали предност и сигурном игром дошли до завршнице и 25:19.

У наставку – лош почетак наших играча и вођство гостију од 5:2. До краја сета црвено бели нису успели да надокнаде ову резултатску предност и стигну даље од двадесет другог поена. У наставку утакмице, на позицији примача је био Вања Еремић уместо Луке Тадића. На резултату 17:15 Кукањац је увео Немању Стефановића. После неколико успешних напада гостију дошло је до изједначења на 19:19. Од тог тренутка се играло поен за поен. Крај сета је обележио Стефановић ас сервисом и Мељанац успешним блоком.

Последњи сет је био формалност, па је Томислав Кукањац био у прилици да уведе и резервне играче који су оправдали поверење. Уместо Андоновића је ушао Данило Илић, а Чедомира Станковића је заменио Стефан Фет.

Најефикаснији играч утакмице је био Никола Мељанац са 22 поена, а у екипи Новог Пазара највише поена је постигао Халиловић Самед (15).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – НОВИ ПАЗАР 3:1 (25:19, 22:25, 25:23, 25:13)

Београд, дворана: „УСЦ Вождовац“. Судије: Ђорђе Стевановић и Светлана Зотовић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мељанац Н. 22, Јевтић П. (либеро), Синђелић М. 4, Станковић Ч. 11, Тадић Л. 9, Еремић В. 9, Фет С. 1, Поповић М. 1, Андоновић А. 10, Стефановић Н., Илић Д. Није играо: Трифуновић Ф. (либеро). Тренер: Томислав Кукањац

НОВИ ПАЗАР: Зоранић А., Прушчевић К. 2, Доловац Д., Куртановић Т. 1, Коничанин Е. 7, Бекић А. 14, Зуковић (Либеро), Божовић М. 9, Бајрамовић Е., Халиловић С. 15, Прушевић С. 9. Није играо: Перуничић Е. Тренер: Драган Бонић

Извор: ОКЦЗ, званични сајт