Odbojka Odbojka/Izveštaji Odbojkaši SDCZ

Muškoj ekipi sva tri bida u gradskom derbiju

Odbojkaši Crvene zvezde su u zaostaloj utakmici desetog kola Superlige u gostima pobedili ekipu Partizana sa 3:1 (25:22, 23:25, 25:17, 25:16).

Zvezdini igrači su odlično počeli ovaj susret. Servisom i blokom su nametnuli svoj ritam i održavali konstantnu prednost od nekoliko poena. Tehničar Miloš Popović je odlično organizovao igru u kojoj su se napadom isticali Nikola Meljanac, Aleksandar Andonović i Luka Tadić.

Posle dobijenog prvog seta je popustila koncentracija igračima Zvezde koji ipak nisu dozvolili protivniku da ostvari preveliku razliku. Možda je ključni momenat u ovom setu bio pri vođstvu Crvene zvezde na 13:15. Tada su naši igrači ispucali nekoliko lopti u aut i Partizan je uspeo da povede sa 19:16, a zatim i sa 21:19. Najuzbudljiviji potez je napravio Luka Tadić pri rezultatu 22:21 kada je levom rukom izblokirao efikasnog korektora Partizana Marinovića. Na kraju, Partizan ovaj set na razliku rešava u svoju korist.

U preostala dva seta Crvena zvezda je dominirala. Srednji bloker Zvezde, Čedomir Stanković, se istakao preciznim odbranama i tako omogućio saigračima uspešnu realizaciju kontranapada. Snažni smečevi Nikole Meljanca su bili neuhvatljivi, a zapaženu rolu je imao i libero Jevtić. Ipak, najbolji igrač utakmice je bio Aleksandar Andonović, siguran u prijemu i lucidan u napadu. Ovako kvalitetna igra svih igrača Crvene zvezde je obezbedila važna tri boda pred naredni susret sa ekipom Novog Pazara. Crvena zvezda će biti domaćin 22. decembra.

Najefikasniji igrač utakmice je bio Nikola Meljanac iz Crvene zvezde sa 24 poena, dok je najviše poena za Partizan osvojio Lazar Marinović (21).

PARTIZAN – CRVENA ZVEZDA 1:3 (22:25, 25:23, 17:25, 16:25)

Beograd, dvorana: SC “Master” Sudije: Mirko Janković i Jovan Jovanović.

PARTIZAN: Arsenoski M. 1, Dopuđ I. 1, Marinović L. 21, Koprivica L. 15, Huzejrović A. 1, Janković S. 3, Mladenović A. (Libero), Cvetković V. 5, Janić B. 7. Nisu igrali: Stašević L. (libero), Jovanović M., Lekić F., Petrović D. i Tomić A. Trener: Nenad Živanović.

CRVENA ZVEZDA: Meljanac N. 24, Popović M., Sinđelić M. 8, Stanković Č. 5, Andonović A. 20, Jevtić P. (Libero), Tadić L. 13, Popović M. Nisu igrali: Trifunović F. (Libero), Eremić V., Fet S. i Stefanović N, Ilić D. Trener: Tomislav Kukanjac.

Izvor: OKCZ, zvanični sajt