Košarka Košarka/Ženska košarka Košarka/Izveštaji i analize

Pobeda za istoriju!

Košarkašice Crvene zvezde postigle su rekordan broj poena i ostvarile najubedljiviju pobedu u klupskoj istoriji.

U okviru zaostale utakmice 10.kola Prve ženske lige Srbije, crveno-bele su savladale subotički Spartak 153-41 (36-11, 44-19, 37-9, 36-7)! Najubedljivija pobeda u šampionatima i dalje pripada niškom Studentu koji je na otvaranju sezone 2017/18 savladao Vršac 141-20.

15.decembar je bio dan za istoriju i uspomene. Utakmicu je obeležila i Nevena Naumčev, koja je 200. put nastupila u crveno-belom dresu, kao i podatak da je osam igračica od 12 u rosteru poniklo u sistemu KKŽ Crvena zvezda Kombank. Marija Avlijaš je ostvarila prvi profesionalni dabl-dabl učinak, a Nađa Naumčev postavila rekord karijere.

Prvu petorku je predvodila kapiten Ivana Katanić, a za njom Marija Avlijaš, Jovana Spasovski, Ana Milanović i Dunja Zečević. Već u prvoj četvrtini je praktično rešena utakmica, Zvezda je stekla dvocifrenu prednost u trećem minutu meča i od tada je ona samo astronomski rasla. Na kraju prvih deset minuta bilo je 25 poena prednosti razlike, a na poluvremenu 50! Zvezda je ubacila 80 poena za 20 minuta.

Trener Vuković je priliku pružio svim igračicama, i sve su se upisale u strelce. Na kraju treće četvrtine rezultat je bio 117-34, a u 34.minutu posle poena Ane Milanović i +100, (136-36). Do kraja, crveno-bele su stigle i do maksimalne i konačne prednosti, 112 razlike, 153-41.

Nađa Naumčev je bila najefikasnija sa 32 poena, indeks 46 za 16 minuta na parketu. Novi dabl-dabl Ivane Katanić – 21 poen i 11 asistencija, ukupno 100 u sezoni. Dva skoka su falila za tripl-dabl. Prvi profesionalni dabl-dabl ostvarila je i Marija Avlijaš – 13 poena, 10 asistencija. Nevena Naumčev je obeležila jubilej sa 15 poena, po 13 poena ubacile su Maša Janković, Jovana Spasovski i Ana Milanović, dvocifrena sa 10 poena bila je i Milica Bojović.

U petak sledi duel u Kraljevu, protiv istoimene ekipe.

Hvala za istoriju, devojke!

KKŽ Crvena zvezda Kombank: Naumčev 15 (2sk 4as 6ukl), Dešić 7 (4sk 2as 1ukl), Katanić 21 (8sk 11as 6ukl), Milanović 13 (2sk 2as 2ukl), Deurić 9 (2as), Spasovski 13 (5sk 3as 2ukl 1blk), Janković 13 (6sk 2as 1ukl 2blk), Nedeljkov 32 (4sk 7as 6ukl), Ristić 3 (4sk), Bojović 10 (3ukl), Avlijaš 13 (6sk 10as 4ukl 2blk), Zečević 4 (8sk 2ukl 1blk). Trener: Dragan Vuković.

Izvor: KKŽCZ, zvanični sajt