Vaterpolisti ostvarili treći trijumf

Crvena zvezda savladala Zemun u okviru 5.kola Superlige Srbije u vaterpolu, na bazenu SC „11.april“ na Novom Beogradu – 10:4 (3:2, 3:0, 3:2, 1:0).

Posle tronedeljne pauze vaterpolisti se „vratili“ u bazen, pobedom. Duel protiv Naisa je odložen, usledila je i reprezentativna pauza, pa je Crvena zvezda pauzirala više od očekivanog.

Osim u prvih osam minuta, kada su Zemunci uspevali da održe rezultatski priključak zahvaljujući bivšem Zvezdinom članu Đorđu Ljubenoviću, nisu imali izabranici Aleksandra Filipovića većih problema da ostvare novi trijumf. Ljubenović na jednoj, Dušan Trtović na drugoj strani su postigli po dva gola, da bi Marko Radović obezbedio prednost na kraju prve četvrtine, 2:3.

Subotić je na startu druge četvrtine postigao prvi pogodak, Mejvis je povisio razliku, a Subotić drugim golom doneo Zvezdi veliku prednost pred odlazak na mini odmor, 2:6. Kasum je Zvezdi doneo plus od pet golova, a golovima Dušana Markovića i Vuka Milojevića ušli smo u poslednjih osam minuta.

U poslednjem kvartalu viđen je samo jedan gol, strelac je bio Lazar Vićković za konačnih 4:10.

Po dva gola su postigli Gavril Subotić i Dušan Trtović, a po jedan Radović, Kasum, Marković, Milojević i Vićković.

Crvenu zvezdu u narednom kolu očekuje duel protiv Šapca.

Zemun – Crvena zvezda 4:10 (2:3, 0:3, 2:3, 0:1)

Beograd, bazen: SC „11.april/Vlaho Orlić“. Sudije: Putniković i Virijević. Isključenja: Zemun 7, Crvena zvezda 4. Peterci: Crvena zvezda 2(2).

ZEMUN: Tanović, Puača, Jović, Vasiljević, Perković, Ljubenović 3, Mitrović, Mihailović, Jovanović, Popović, Stefanović, Vukazić, Srećković, Japundžić 1. Trener: Vukota Vukotić.

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Basara, Kasum 1, Marković 1, Subotić 2, Milojević 1, Vićković 1, Stojanović, Trtović 2, Vukićević, Smiljević, Radović 1, Aleksić, Mejvis 1. Trener: Aleksandar Filipović.