Ватерполо Ватерполо/Извештаји СДЦЗ

Ватерполисти остварили трећи тријумф

Црвена звезда савладала Земун у оквиру 5.кола Суперлиге Србије у ватерполу, на базену СЦ „11.април“ на Новом Београду – 10:4 (3:2, 3:0, 3:2, 1:0).

После тронедељне паузе ватерполисти се „вратили“ у базен, победом. Дуел против Наиса је одложен, уследила је и репрезентативна пауза, па је Црвена звезда паузирала више од очекиваног.

Осим у првих осам минута, када су Земунци успевали да одрже резултатски прикључак захваљујући бившем Звездином члану Ђорђу Љубеновићу, нису имали изабраници Александра Филиповића већих проблема да остваре нови тријумф. Љубеновић на једној, Душан Тртовић на другој страни су постигли по два гола, да би Марко Радовић обезбедио предност на крају прве четвртине, 2:3.

Суботић је на старту друге четвртине постигао први погодак, Мејвис је повисио разлику, а Суботић другим голом донео Звезди велику предност пред одлазак на мини одмор, 2:6. Касум је Звезди донео плус од пет голова, а головима Душана Марковића и Вука Милојевића ушли смо у последњих осам минута.

У последњем кварталу виђен је само један гол, стрелац је био Лазар Вићковић за коначних 4:10.

По два гола су постигли Гаврил Суботић и Душан Тртовић, а по један Радовић, Касум, Марковић, Милојевић и Вићковић.

Црвену звезду у наредном колу очекује дуел против Шапца.

Земун – Црвена звезда 4:10 (2:3, 0:3, 2:3, 0:1)

Београд, базен: СЦ „11.април/Влахо Орлић“. Судије: Путниковић и Виријевић. Искључења: Земун 7, Црвена звезда 4. Петерци: Црвена звезда 2(2).

ЗЕМУН: Тановић, Пуача, Јовић, Васиљевић, Перковић, Љубеновић 3, Митровић, Михаиловић, Јовановић, Поповић, Стефановић, Вуказић, Срећковић, Јапунџић 1. Тренер: Вукота Вукотић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишовић, Басара, Касум 1, Марковић 1, Суботић 2, Милојевић 1, Вићковић 1, Стојановић, Тртовић 2, Вукићевић, Смиљевић, Радовић 1, Алексић, Мејвис 1. Тренер: Александар Филиповић.

Извор: СДЦЗ, званични сајт