Рукомет Рукомет/Извештаји СДЦЗ

Тесна победа Звезде поротив Шамота

Рукометаши Црвене звезде су дочекали екипу Шампота 65 у оквиру 4. кола групе Б Суперлиге Србије. Црвено-бели су били бољи, али су на крају ушли у неизвесну завршницу у којој су успели да сачувају предност и славе са 31:30 (17:15).

Звезда је добро одиграла прво полувреме и стекла предност од два гола разлике 6:4 и 7:5, али је Шамот успео да уведе утакмицу у егал. Ипак, црвено-бели су се одлепили и повели са 13:10 и предност од три гола су очували буквално до истека првих 30 минута, али је на крају досуђен седмерац за Шамот који је смањио Звездину предност, па се на полувреме отишло са резултатом 17:15.

У другом полувремену Звезда је дошла до четри гола предности 19:15. После тога играло се гол за гол, након чега гости смањују на 23:21. У последњих десет минута меча ушло се са предношћу црвено-белих од два гола 26:24, а Звезда у наредна два минута опет стиче предност од четири гола разлике (28:24). После тога Шамот користи грешк црвено-белих и смањује на 4 и по минуте до краја на 29:28. Звезда из седмерац враћа на +2 (30:28), али гости мсањују на 30:29 уз искључење једног Звездиног играча.

Након тога мреже мирују све до 40 секунди пред крај сусрета када Звезда из седмерца долази до предности 31:29. Шамот експресно постиже погодак за 31:30, али до краја је остало само 10 секунди и Звезда је успела да сачува лопту и тако оствари другу победу у овогодишњем првенству.

Црвено-бели сада имају две победе из четри одиграна меча и заузимају тренутно 4. место.