Odbojka Odbojka/Izveštaji Odbojkaši SDCZ

Ribnica odnela bodove u Kraljevo

Ribnica je u utakmici petog kola Superlige savladala Crvenu zvezdu rezultatom 3:1 (25:21, 17:25, 25:22, 29:27)

Postava Crvene zvezde u sastavu Stefanović-Dodić, Eremić-Andonović i Stanković-Fet je počela utakmicu protiv vodećeg tima prvenstva, kraljevačke Ribnice. Tokom celog prvog seta je vođena ravnopravna borba. U završnici, kod rezultata 20:21, naši igrači su napravili tri greške i omogućili kvalitenom protivniku da povede u setovima.

Drugi deo je protekao u znaku znatno bolje igre Crvene zvezde za koju Ribnica nije imala rešenje. Ovaj set su naši momci rešili u svoju korist sa ubedljivih 25:17.

Treći set osvaja Ribnica koja je bila u stalnom vođstvu. Na 8:12 je Kukanjac uveo Tadića umesto Eremića, a na 13:17 Popovića i Meljanca i na kraju na 22:25 za protivnika i Sinđelića umesto Feta. Iskusni kraljevčani su ipak održali prednost do kraja i osvojili set sa 22:25.

Četvrti set je bio najneizvesniji. Bila je ovo borba dva potpuno izjednačena protivnika. Kada su u završnici gosti došli do prednosti od dva poena na 21:23 Kukanjac je uveo Popovića i Meljanca za izjednačenje i 23:23. Pri novom izjednačenju kod 25:25 je vratio dijagonalu Stefanović-Dodić ali u borbi nerava na samom kraju naši momci nisu uspeli da zaustave protivničke napadače i Ribnica je ovaj odlučujući set osvojila na razliku.

Najviše poena za Crvenu zvezdu je osvojio Lazar Dodić (16), a za Ribnicu Ivan Todorović (17).

U narednom kolu Crvena zvezda gostuje u Novom Sadu, ekipi Vojvodina ns seme.

CRVENA ZVEZDA – RIBNICA 1:3 (21:25, 25:17, 22:25, 27:29)

Beograd- Dvorana: USC Voždovac Sudije: Goran Gradinski i Branislav Jovančić

CRVENA ZVEZDA: Meljanac N. 6 , Jevtić P. (libero), Sinđelić M. 1 , Stanković Č. 11, Tadić L.1, Eremić V. 12, Fet S. 7, Popović M. 1, Dodić L. 16, Andonović A. 10, Stefanović N. 1 Nisu igrali: Trifunović F. (libero), Mašulović V. i Stanković D. Trener: Tomislav Kukanjac

RIBNICA: Močić L. (libero), Stefanović A. 10, Paunović S. 5, Todorović I. 17, Vukmirović J. 4, Bićanin P. 1, Ubiparip Ž. 10, Veselinović A. 5, Gajović V. 7 Nisu igrali: Zečević M., Petrašinović V., Ratković L. (libero) i Živanović M. Trener: Milan Simojlović

Izvor: OKCZ, zvanični sajt