Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкаши СДЦЗ

Рибница однела бодове у Краљево

Рибница је у утакмици петог кола Суперлиге савладала Црвену звезду резултатом 3:1 (25:21, 17:25, 25:22, 29:27)

Постава Црвене звезде у саставу Стефановић-Додић, Еремић-Андоновић и Станковић-Фет је почела утакмицу против водећег тима првенства, краљевачке Рибнице. Током целог првог сета је вођена равноправна борба. У завршници, код резултата 20:21, наши играчи су направили три грешке и омогућили квалитеном противнику да поведе у сетовима.

Други део је протекао у знаку знатно боље игре Црвене звезде за коју Рибница није имала решење. Овај сет су наши момци решили у своју корист са убедљивих 25:17.

Трећи сет осваја Рибница која је била у сталном вођству. На 8:12 је Кукањац увео Тадића уместо Еремића, а на 13:17 Поповића и Мељанца и на крају на 22:25 за противника и Синђелића уместо Фета. Искусни краљевчани су ипак одржали предност до краја и освојили сет са 22:25.

Четврти сет је био најнеизвеснији. Била је ово борба два потпуно изједначена противника. Када су у завршници гости дошли до предности од два поена на 21:23 Кукањац је увео Поповића и Мељанца за изједначење и 23:23. При новом изједначењу код 25:25 је вратио дијагоналу Стефановић-Додић али у борби нерава на самом крају наши момци нису успели да зауставе противничке нападаче и Рибница је овај одлучујући сет освојила на разлику.

Највише поена за Црвену звезду је освојио Лазар Додић (16), а за Рибницу Иван Тодоровић (17).

У наредном колу Црвена звезда гостује у Новом Саду, екипи Војводина нс семе.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – РИБНИЦА 1:3 (21:25, 25:17, 22:25, 27:29)

Београд- Дворана: УСЦ Вождовац Судије: Горан Градински и Бранислав Јованчић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мељанац Н. 6 , Јевтић П. (либеро), Синђелић М. 1 , Станковић Ч. 11, Тадић Л.1, Еремић В. 12, Фет С. 7, Поповић М. 1, Додић Л. 16, Андоновић А. 10, Стефановић Н. 1 Нису играли: Трифуновић Ф. (либеро), Машуловић В. и Станковић Д. Тренер: Томислав Кукањац

РИБНИЦА: Мочић Л. (либеро), Стефановић А. 10, Пауновић С. 5, Тодоровић И. 17, Вукмировић Ј. 4, Бићанин П. 1, Убипарип Ж. 10, Веселиновић А. 5, Гајовић В. 7 Нису играли: Зечевић М., Петрашиновић В., Ратковић Л. (либеро) и Живановић М. Тренер: Милан Симојловић

Извор: ОКЦЗ, званични сајт