Košarka Košarka/Ženska košarka Košarka/Izveštaji i analize

Zvezda silovita u Šapcu

Košarkašice Crvene zvezde ostvarile su i drugu pobedu u Prvoj ženskoj ligi Srbije. Veoma ubedljiv trijumf u Šapcu protiv debitanta Duge, 76-40 (20-9, 15-8, 26-6, 17-15).

Već u prvom periodu igre Crvena zvezda je stigla do dvocifrene prednosti, koju je održavala tokom susreta. U prvoj četvrtini poeni su se postizali u serijama. Crvena zvezda je otvorila utakmicu u Šapcu serijom 8-0, da bi Jovana Spasovski donela 12-2 i prvu dvocifrenu prednost na ulasku u 8.minut. Duga je pokušala da se vrati u meč serijom 7-0 i približi se crveno-belim devojkama na tri poena minusa (9-12), ali je novom serijom 8-0 i kombinovanim poenima Ivane Katanić i Marije Avlijaš, šampion Srbije odbio nalet debitanta u Prvoj ligi i na pauzu otišao sa 11 poena na svom kontu, 9-20.

Kako su završile prvu deonicu u istom ritmu su nastavile u drugoj. Zvezda je furioznu seriju produžila do ukupnih 21-0! Prepoznatljiva odbrana i presing doneli su poene u tranziciji, a Maša Janković je već u prvom poluvremenu ubacila dvocifren broj poena (12). Duga je bila bez poena iz igre do završnice poluvremena, kada su serijom 6-0 uspele da smanje zaostatak pred nastavak meča, (17-35).

Dominatnom igrom u trećoj četvrtini u kojoj su napravile seriju 23-2 (19-60), izabranice Dragana Vukovića su prelomile susret i potvrdile drugi trijumf u sezoni. Pred poslednjih deset minuta Zvezda je imala visoku prednost, 23-61.

U poslednjem kvartalu crveno-bele su stigle do maksimalne prednosti (+46, 27-73) i rutinski privele utakmicu kraju. Ekipa Duge je uspela da smanji minus, do konačnih 40-76. Trener Vuković je iskoristio priliku da pruži šansu svim igračicama da zabeleže minute.

Najefikasnija je bila Maša Janković sa 19 poena, kapiten Ivana Katanić je ubacila 17, a dvocifrena sa 11 poena bila je i Marija Avlijaš. Dominantna u skoku bila je Milica Bojović sa 12 uhvaćenih lopti.

Crvena zvezda u narednom kolu dočekuje aktuelnog osvajača Kupa Milana Cige Vasojevića, ekipu Kraljeva.

KKŽ Crvena zvezda: Naumčev 8 (5sk 4as 1ukl), Katanić 17 (4sk 5as 6ukl 1blk), Bošnjaković (2sk), Kapisoda (1ukl), Stanković, Spasovski 4 (4sk 3ukl), Janković 19 (6sk 3as), Nedeljkov 5 (2ukl), Bojović 8 (12sk 2ukl), Avlijaš 11 (2sk 1ukl), Zečević 4 (3sk). Trener: Dragan Vuković

Izvor: KKŽCZ, zvanični sajt