Кошарка Кошарка/Женска кошарка Кошарка/Извештаји и анализе

Звезда силовита у Шапцу

Кошаркашице Црвене звезде оствариле су и другу победу у Првој женској лиги Србије. Веома убедљив тријумф у Шапцу против дебитанта Дуге, 76-40 (20-9, 15-8, 26-6, 17-15).

Већ у првом периоду игре Црвена звезда је стигла до двоцифрене предности, коју је одржавала током сусрета. У првој четвртини поени су се постизали у серијама. Црвена звезда је отворила утакмицу у Шапцу серијом 8-0, да би Јована Спасовски донела 12-2 и прву двоцифрену предност на уласку у 8.минут. Дуга је покушала да се врати у меч серијом 7-0 и приближи се црвено-белим девојкама на три поена минуса (9-12), али је новом серијом 8-0 и комбинованим поенима Иване Катанић и Марије Авлијаш, шампион Србије одбио налет дебитанта у Првој лиги и на паузу отишао са 11 поена на свом конту, 9-20.

Како су завршиле прву деоницу у истом ритму су наставиле у другој. Звезда је фуриозну серију продужила до укупних 21-0! Препознатљива одбрана и пресинг донели су поене у транзицији, а Маша Јанковић је већ у првом полувремену убацила двоцифрен број поена (12). Дуга је била без поена из игре до завршнице полувремена, када су серијом 6-0 успеле да смање заостатак пред наставак меча, (17-35).

Доминатном игром у трећој четвртини у којој су направиле серију 23-2 (19-60), изабранице Драгана Вуковића су преломиле сусрет и потврдиле други тријумф у сезони. Пред последњих десет минута Звезда је имала високу предност, 23-61.

У последњем кварталу црвено-беле су стигле до максималне предности (+46, 27-73) и рутински привеле утакмицу крају. Екипа Дуге је успела да смањи минус, до коначних 40-76. Тренер Вуковић је искористио прилику да пружи шансу свим играчицама да забележе минуте.

Најефикаснија је била Маша Јанковић са 19 поена, капитен Ивана Катанић је убацила 17, а двоцифрена са 11 поена била је и Марија Авлијаш. Доминантна у скоку била је Милица Бојовић са 12 ухваћених лопти.

Црвена звезда у наредном колу дочекује актуелног освајача Купа Милана Циге Васојевића, екипу Краљева.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 8 (5ск 4ас 1укл), Катанић 17 (4ск 5ас 6укл 1блк), Бошњаковић (2ск), Каписода (1укл), Станковић, Спасовски 4 (4ск 3укл), Јанковић 19 (6ск 3ас), Недељков 5 (2укл), Бојовић 8 (12ск 2укл), Авлијаш 11 (2ск 1укл), Зечевић 4 (3ск). Тренер: Драган Вуковић

Извор: ККЖЦЗ, званични сајт