Звезда славила у Лакташима

Кошаркаши Црвене звезде мтс забележили су још једну победу у припремном периоду, пошто су у среду као гости у Лакташима савладали Игокеу резултатом 72:61 (19:25, 21:6, 17:13, 14:18).

Утакмица је одиграна без присуства публике уз сво поштовање здравствених протокола у дворани у „Лакташима“.

Црвено-бели су тако након Меге, ФМП-а, Каршијаке и Турк Телеком (након што су били приморани из предострожности да одустану од утакмице са ЕФЕС-ом и турнира у Москви), имали још једну добру проверу пред старт нове сезоне против ове сезоне добре екипе Игокее.

Најефикаснији у екипи Црвене звезде која је након прве четвртине серијом 11-0 преузела контролу над утакмицом, добила другу деоницу 21:6, и водила на полувремену 40:31, био Кори Волден са 15 поена.

КК Црвена звезда мтс: Хол 10, Волден 15, Лојд 4, Ускоковић, Давдиовац 10, Лазић 4, Рит 8+5ск, Раданов 2, Добрић 4, Јагодић–Куриџа 6, Симанић, Кузмић 8+9 ск.

У екипи Игокее, којој се КК Црвена звезда мтс и овом прилико захваљује на гостопримству, најефикаснији је био Американац Кармајкл са 13 поена, док је некадашњи центар црвено-белих Никола Јовановић убацио 8.

Екипа Црвене звезде мтс се одмах након утакмице враћа за Београд.

Извор: ККЦЗ, званични сајт