Ostali sportovi SDCZ

Crveno-beli odbranili Kup Srbije!

Crvena zvezda odbranila je i drugi trofej ove sezone. U 16. finalu Kupa Srbije, crveno-beli su sa 38:6 (20:0) savladali Dorćol Tigrove. Tako nakon pehara Super Kupa Srbije u vitrine u Ljutice Bogdana odlazi i Kup Srbije po četvrti put.

Crvena zvezda je povela u 10. minutu. Bio je to izuzetan prodor Miloša Ćalića, za prvo vođstvo branioca trofeja na utakmici, koje je preciznim šutem povećao na 6:0 Miloš Zogović. Tigrovi su ponovo uspostavili ravnotežu, koju je sa dva eseja u 26. i 30. minutu poremetio Aleksandar Đorđević. Do kraja poluvremena Zvezda postiže još jedan esej za konačnih 20:0 na poluvremenu.

Na startu drugog poluvremena Tigrovi su pokušali da smanje vođstvo rivala, ali kada je u 51. minutu Nikola Đurić postigao peti esej za Zvezdu, čini se da je i gostujućim igračima postalo jasno da je pitanje pobednika rešeno. U narednih desetak minuta crveno-beli su postigli još dva eseja preko Miloša Zogovića i Vojislava Dedića, pa su u 66. minutu imali prednost od 38:0. Počasne poene za Tigrove postigao je Dalibor Vukanović u 69. minutu.

Crvena zvezda – Dorćol Tigrovi 38:6 (20:0)

Stadion: SC Inge. Gledalaca 150. Sudija: Vladan KIkanović. Pomoćnici: Đorđe Divić, Stefan Stamenić.

Poeni za Crvenu zvezdu: Eseji 7 – Miloš Ćalić 10 min, Aleksandar Đorđević 26 i 31 min, Vladica Nikolić 36 min Nikola Đurić 51min, Miloš Zogović 57 min, Vojislav Dedić 66 min. Golivi: Zogović 5/7

Poeni za Dorćol: 1esej – Dalibor Vukanović 69 min. Golivi: Dalibir Vukanović 1/.

Crvena zvezda: Miloš Zogović, Rajko Trifunović, Aleksandar Đorđević, Denis Čengaj, Valentino Milovanović, Vojislav Dedić, Vladislav Dedić, Marko Janković, Vuk Štrbac, Miloš Ćalić, Miodrag Tomić, Dorotej Dado Arnold, Vladica Nikolić. Rezerve: Petar Milanović, Nikola Đurić, Balša Šarković, Vladimir Bošković.

Dorćol: Milan Avramović, Momir Radulović, Nikola Radivojević, Nikša Unković, Nikola Pešterac, Stefan Nikolić, Dalibor Vukanović, Sergej Devetak, Stefan Vukanović, Danilo Kosanović, Veljko Stalević. Rezerve: Milan Čobanović, Milaković, Andrej Šušak, Bulajić.