Остали спортови СДЦЗ

Црвено-бели одбранили Куп Србије!

Црвена звезда одбранила је и други трофеј ове сезоне. У 16. финалу Купа Србије, црвено-бели су са 38:6 (20:0) савладали Дорћол Тигрове. Тако након пехара Супер Купа Србије у витрине у Љутице Богдана одлази и Куп Србије по четврти пут.

Црвена звезда је повела у 10. минуту. Био је то изузетан продор Милоша Ћалића, за прво вођство браниоца трофеја на утакмици, које је прецизним шутем повећао на 6:0 Милош Зоговић. Тигрови су поново успоставили равнотежу, коју је са два есеја у 26. и 30. минуту пореметио Александар Ђорђевић. До краја полувремена Звезда постиже још један есеј за коначних 20:0 на полувремену.

На старту другог полувремена Тигрови су покушали да смање вођство ривала, али када је у 51. минуту Никола Ђурић постигао пети есеј за Звезду, чини се да је и гостујућим играчима постало јасно да је питање победника решено. У наредних десетак минута црвено-бели су постигли још два есеја преко Милоша Зоговића и Војислава Дедића, па су у 66. минуту имали предност од 38:0. Почасне поене за Тигрове постигао је Далибор Вукановић у 69. минуту.

Црвена звезда – Дорћол Тигрови 38:6 (20:0)

Стадион: СЦ Инге. Гледалаца 150. Судија: Владан КИкановић. Помоћници: Ђорђе Дивић, Стефан Стаменић.

Поени за Црвену звезду: Есеји 7 – Милош Ћалић 10 мин, Александар Ђорђевић 26 и 31 мин, Владица Николић 36 мин Никола Ђурић 51мин, Милош Зоговић 57 мин, Војислав Дедић 66 мин. Голиви: Зоговић 5/7

Поени за Дорћол: 1есеј – Далибор Вукановић 69 мин. Голиви: Далибир Вукановић 1/.

Црвена звезда: Милош Зоговић, Рајко Трифуновић, Александар Ђорђевић, Денис Ченгај, Валентино Миловановић, Војислав Дедић, Владислав Дедић, Марко Јанковић, Вук Штрбац, Милош Ћалић, Миодраг Томић, Доротеј Дадо Арнолд, Владица Николић. Резерве: Петар Милановић, Никола Ђурић, Балша Шарковић, Владимир Бошковић.

Дорћол: Милан Аврамовић, Момир Радуловић, Никола Радивојевић, Никша Унковић, Никола Пештерац, Стефан Николић, Далибор Вукановић, Сергеј Деветак, Стефан Вукановић, Данило Косановић, Вељко Сталевић. Резерве: Милан Чобановић, Милаковић, Андреј Шушак, Булајић.

Извор: СДЦЗ, званични сајт