Vaterpolo Vaterpolo/Izveštaji

Crveno-beli bez uspeha protiv Jadrana Carine

Vaterpolisti Crvene zvezde izgubili su na gostovanju ekipi Jadran Carine u Herceg Novom rezultatom 16:7 u 11. kolu Triglav regionalne lige u doigravanju od 1. do 5. mesta.

Nakon uvodnog vođstva domaćih od 2:0, Zvezda je uspela preko Marka Radovića i Veljka Tankosića da izjednači do kraja prve četvrtine. Početkom drugog perioda Nikola Rađen je doneo vođstvo našem timu, ali je onda usledila kanonada Jadrana koji postiže šest uzastopnih golova i stiže do 8:3. Do kraja prvog poluvremena ekipe su postigle po još jedan gol, a strelac za Zvezdu bio je Filip Radojević.

Vaterpolisti Jadrana su konstantno uvećavali prednost koja je na kraju treće četvrtine iznosila 13:6, a dva gola za crveno-bele postigli su Petar Kasum i Ivan Gusarov. Do kraja meča Zvezda je još jednom zatresla mrežu preko Vuka Milojevića, dok su domaći to učinili još tri puta za konačnih 16:7.

Crvenu zvezdu u ponedeljak 17. februara od 19 časova očekuje još jedno teško gostovanje ekipi Jug Adriatik osiguranje u Dubrovniku.

JADRAN CARINE – CRVENA ZVEZDA 16:7 (2:2, 7:2, 4:2, 3:1)

Igalo – Bazen: Institut. Sudije: Božo Đurašković i Ivan Raković. Igrač više: Jadran 5(3), Crvena zvezda 5(1). Peterci: Jadran 1(1), Crvena zvezda 1(1).

JADRAN: Tešanović, Čagalj, Popadić 3, Maskat, Baničević 1, Averka 4, Mijušković 1, F.Gardašević, M.Gardašević 3, Vujović, Brkić, Radović 1, Đurović, Vučurović 3. Trener: Petar Radanović.

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić 1, Kasum 1, Gligorijević, Vasin, Ilić, Radojević 1, Milojević 1, Rađen 1, Vukičević, Gusarov 1, Radović 1, Ivanov, Stojanović. Trener: Igor Milanović.

Izvor: SDCZ, zvanični sajt